Zbohom starý rok, vitaj 2019! #blog

ZNOVA. Znova sa nachádzame v čase známom ako “Nový rok, nové ty”. Rok 2018 si navždy budem pamätať ako rýchly a úspešný rok, za ktorý som tak vďačná. Bol to rok veľa splnených snov, rok množstva príjemných prekvapení, no aj tých menej príjemných. Dokonalý rok to nebol. Alebo možnou práve tou svojou nedokonalosťou bol. No bol lepší ako 2017. Snažila som sa veci robiť naplno a užívať si prítomný okamih. 

Odkedy som na strednej, všímam si každý detail. Stal sa zo mňa perfekcionista. Niekedy mi to už vadí. Nikdy nie som spokojná, vždy nad všetkým premýšľam, niekedy až veľmi, vždy všetko prehnane riešim a neustále riešim, či je všetko perfektné, či to môže tak a tak byť. Každý deň som sa niečo nové naučila, niečo nové zažila, skúsila, cestovala, spoznala som nových ľudí, upevnila vzťahy so starými známymi, prijala veľkú zodpovednosť a čo je dôležité, odtrhla som sa od negatívnych ľudí – odkedy ma opustili, slnko do môjho života svieti jasnejšie, nezatieňujú ho a ja som happy, som neskutočne vďačná za ľudí vo svojom okolí. V tomto roku som sa tiež naučila neriešiť veľmi materiálne veci a vážiť si tie, ktoré sa kúpiť nedajú. K životu nám stačí vyhýbať sa lekárom, mať milujúcu rodinu, osobu, s ktorou sa môžete porozprávať, napísať jej, zavolať jej a ona si vás vždy vypočuje, vždy si na vás nájde čas, môžete jej veriť a robiť to, čo vás baví. Vždy a všade sa o tom hovorí, ale vravím vám, naozaj to stačí.

Úprimne, mali by ste si dať viac záležať na vzťahoch. Buďte k ľuďom, na ktorých vám záleží úprimní a chráňte sa pred tými negatívnymi. Cestujte, bavte sa, užívajte si život. Veď aj tak si časom nikto nebude pamätať, čo ste spravili. Nič neodkladajte na iný deň. Ja všetko využívam a cením si tu, hneď teraz. Veľakrát som sa presvedčila, že veci nám do života prídu samé od seba, nie kedy my chceme. Pri veľa veciach som sa našla so slovami: “Wow, toto som nedávno chcela, toto bol kedysi môj sen”. Vesmír vždy počúva, preto si niekedy dajte pozor, čo si prajete, čo hovoríte.

Nakoniec, tento rok opúšťam s pochopením, že život nie je destinácia. Život je cesta. Vychutnávajte si na tejto ceste vôňu ruží. Rok 2018 bol fakt dobrý, no 2019 bude lepší. Hmm, že 2019 🙂 To je ale číslo, znie to divne, ten čas fakt letí….

Prajem sebe aj vám, nech vám v roku 2019 nič nechýba, nech ste lepší, úspešnejší, šťastnejší, aby ste našli tých správnych ľudí, boli obklopení pozitivitou. Máme pred sebou 365 nových dní, 365 nových šancí. Prajem vám mier, lásku a smiech!

Nový rok,
Nové pocity,
Nové šance,
Rovnaké sny, 
Svieži začiatok. 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár