#BLOG: Zbaľ sa, otoč sa a choď!

Zdravím priatelia! Je pol druhej ráno, streda a ja sa nachádzam na ceste z Toronta do New Yourku. Počúvam hudbu a píšem tento #BLOG.

Už sa nachádzame za hranicami USA. Včera o takomto čase som ešte ani nemal vybavené víza, cestu, hotel, ale po 24 hodinách sa už veziem do jedného z najzaujímavejších miest sveta.

Víza, hotel, a doprava. Nič viac ako tieto tri veci nepotrebujeme vybaviť. Vízum, teda Esta povolenie na vstup do Spojených štátov, je elektronicky dotazník, ktorý sme pri všetkej nešikovnosti vybavili za 20 min. Potom nám už len ostávalo čakať na schválenie.
Cena 14€.

Hotel sme vybavili asi takým štýlom, že som použil to stále v telke ospevované Trivago. Do 25 minút sme mali rezervované ubytovanie. Či je aplikácia taká dobrá ako reklamujú sa dozvieme až po príchode. 🙂 Každopádne sme dostali možnosť zaplatiť len zálohu a zbytok peňazí po príchode. Čo sa nám Slovákom z podozrievavým cítením páčilo. Hotel na dve noci nás bude stať 120€ na osobu.

Po príchode: Hotel je strašný, malé izby, spoločné sociálne zariadenia. Takže pri používaní takýchto aplikácii sa nemôžete spoliehať na fotky priestorov. Ale tak za 60€ na noc pri Central parku čakať nemali.

Cesta

Tú sme začali vybavovať až ráno, keď sme mali istý vstup do USA. Lietadlo sme žiadne dobré (lacné) nenašli, a tak sme sa rozhodli ísť autobusom. Niečo cez 13 hodín cesty v autobuse nie je sranda, ale bolo to lacné a cestujeme v noci. Jednosmerný lístok aj z rezerváciou miesta ma stál 40€. Cestujeme dvojposchodovým autobusom a naše sedadlá sa nachádzajú na druhom poschodí priamo nad šoférom. Je z tadeto krásny výhľad, čiže koho baví aspoň trochu cestovať príde si na svoje.

Celkovo nás zatiaľ výlet stál 164€. Samozrejme nepočítam peniaze minuté na atrakcie ako Empire State Building a Socha slobody. Čoskoro sa môžete tešiť na článok – 5 miest, ktoré môžeš v New Yorku navštíviť. 

Čo si môžete odniesť z týchto riadkov je myšlienka, že najdôležitejšie je nebáť sa a proste isť. Kľudne neplánovane. Netreba nad tým vôbec veľa premýšľať, len sa zbaliť, otočiť a ísť. Nie je lepšie ako na pár dni vypadnúť… Zažiť niečo nové a spontánne. Nemusíte ísť zrovna do New Yourku. Len sa zabaľte a choďte napríklad aj vlakom do susednej krajiny a skúste niečo nové alebo objavte nové krásne miesta.

Mám rád pocit, keď neviem, čo je za rohom. To mi pripomína, že ani neviem, kde v NY vystupujeme a ako ďaleko je to na hotel, o ktorom vieme len to, že je v okolí Central parku. Tak snáď to zajtra nájdeme. Hotel mame rezervovaný až na 10 večer, tak do vtedy sa pokúsime pobehať, čo najviac z nášho 4 dňového road tripu.

Na dnes to je všetko, ak máte akékoľvek otázky
ohľadom cesty, alebo víz, tak ma kontaktujte.

Zdravím. Som mladý chalan, ktorého baví spoznávať nové veci a miesta. Na projekte MYSLI INAK sa budem venovať prevažne blogu.

Jedna myšlienka na “#BLOG: Zbaľ sa, otoč sa a choď!

Pridaj komentár