Vianoce bez stresu!

Sú pre teba Vianoce radostným časom? Alebo skôr stresujúcim?

Minutie peňazí na darčeky, tlak zo strany detí a iných ľudí, návštevy s rodinou a iné veci dokážu vyvolať stres. Avšak nemusí to byť tak. Vianoce majú byť plné zábavy a radostí. Tento rok preber moc ty tak, aby ti to vyhovovalo. Sprav tieto Vianoce najlepšie pre seba aj svoju rodinu. Sadni si na 30 minút a porozmýšľaj o tom, ako spraviť Vianoce tými najlepšími!

1. Ver, že všetko pôjde dobre

Ak si myslíš, že pracovný vianočný večierok bude nudný, radšej mysli na to, že bude plný zábavy. Mysli pozitívne a Vianoce budú pre teba oveľa radostnejšie.

2. Pozor na kreditné karty

Nemíňaj peniaze len preto, že sú Vianoce. Na 2 týždne si ukry kreditnú kartu a používaj len hotovosť.

3. Vypracuj si rozpočet

Vianoce sú tak komerčné, ako ich necháš byť. Ide o veci, ktoré robíš s ľuďmi, na ktorých ti najviac záleží a nie koľko na nich minieš. TY si ten najväčší dar, aký môžeš niekomu dať a nevyžaduje si to žiadne peniaze. Pokiaľ je nutné kúpiť danej osobe darček a ty nevieš, čo by sa jej mohlo páčiť, potom jej daj darčekový poukaz. Vyhneš sa stresu, či sa jej darček bude páčiť alebo nie.

4. Urob si čas pre seba

Urob si čas pre seba aj počas týchto uponáhľaných dní. Teraz je na to čas, aby si zo šatníka vybral/a tie najštýlovejšie kúsky alebo zmenila účes.

5. Nerob si starosti o poriadok

Prestaň sa toľko obávať o poriadok v dome ak má prísť návšteva. Ani si nevšimnú (ak im to teda nepovieš), že si nestihla umyť okná alebo vymeniť závesy. Nie je potrebné vytvoriť také dokonalé Vianoce, aké sú v reklamách. Najlepším spôsobom, ako zariadiť, aby sa všetci cítili vítaní je, aby sa každý uvoľnil.

z4qznewtqsm-noah-hinton

6. Vzťahy

Príjmi vzťahy také, aké sú. Znamenajú všetko. Uži si spoločnosť okolo seba. Nikto nevie, čo sa zajtra stane, nie to ešte budúce Vianoce.

7. Zmena

Sprav tento rok nejakú zmenu. Zmeň miesto svojho vianočného stromčeka či večierku, ktorý bude plný zábavných aktivít.

8. Sloboda

Akceptuj Vianoce ako čas pre slobodu a vychutnaj si oddych a oslavy. Nezastavuj sa od toho, aby si prežil ten najlepší čas! Môžeš spoznať množstvo skvelých ľudí a môžete zájsť aj na spoločný vianočný obed.

9. Pomoc druhým

Zameraj sa na ostatných a šír dobrú energiu všade navôkol seba. Porozmýšľaj, komu by sa zišla pomoc. Možno starší sused potrebuje pomoc alebo na Štedrý deň ponúkni bezdomovca jedlom. Pamätaj, že darca je ten, kto dostane darček. Je to najlepší darček, aký si môžeš dať!

u6fdue2x11g-roberto-nickson

10. Relaxuj

Ak tvoja návšteva rozleje pohár vína, nebuď nahnevaný. Aj tak sa to nakoniec vyčistí. Konečne sa bav a relaxuj! Užívaj si jeden z najkrajších momentov v roku.

Nakoniec si môžeš vybrať, ako chceš stráviť Vianoce. Buď si vyberieš vianočné nákupy, počúvanie hudby v obchodoch alebo zdieľanie dobrej nálady.

“Správame sa trochu milšie, usmievame sa trochu jednoduchšie. Aspoň pár hodín v roku sme tými ľuďmi, ktorými sme vždy dúfali, že budeme.”

A v budúcom roku si splň cieľ osoby, ktorou si vždy chcel byť. Buď ňou po celý rok.

Už teraz vám všetkým prajem Veselé Vianoce!

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár