TVOJA MYSEĽ ŤA KLAME!

Poznáš tie časy, keď naozaj chceš spraviť veľké zmeny, no jednoducho to nedokážeš? Chceš schudnúť, ale keď príde čas na cvičenie, tak sa ti nechce. Nemôžeš sa dočkať budúceho roka, aby si mohol ísť na nejakú dovolenku, ale stále míňaš peniaze za topánky a nikdy sa ti nepodarí ušetriť peniaze na letenky. Ale čo ti bráni dosiahnuť svoje ciele? No predsa TY. Myšlienky, na ktoré myslíš stále znova a znova, teraz prebrali kontrolu nad všetkým, čo robíš. Tieto negatívne myšlienky jednoducho nechcú, aby si ich ignoroval. Byť uväznený v zóne opakujúcich sa myšlienok, je cesta, ktorá ti bráni dosiahnuť tvoje ciele. V tomto článku sa dočítaš 9 klamstiev, ktoré ti môže hovoriť myseľ. Nauč sa ich rozpoznať. Vyhoď ich z hlavy a pokús sa zasadiť nové myšlienky, vďaka ktorým budeš môcť robiť nádherné životné zmeny. 

 

1. Je to príliš ťažké

Toto je asi najčastejšia otázka, ktorú sami sebe hovoríme. Vravieť si túto vetu znamená, že nemáš v sebe žiadnu vieru, aby si to aspoň skúsil. Aký to má zmysel na konci dňa? Dokonca aj keď sa ti to nepodarí, aspoň to, že si to skúsil ti dodá viac viery. Takto budeš skúšať viac nových vecí.

2. Nemám zručnosti/čas/peniaze/talent

Keď chceme vykonať zmenu, začneme sa rozhliadať na naše možností a ľudí, ktorí už uspeli. Problém je, že naša myseľ má tendenciu hľadať všetky dôvody, prečo sa im to podarilo, len aby nám ukázala, prečo my nemôžeme urobiť to isté. Všetci máme rôzne schopnosti a talenty v rôznych oblastiach, ktoré nám pomáhajú uspieť v životných zmenách, takže to, čo fungovalo na niekoho iného, nemusí fungovať na teba. Skôr, než začneš používať úspech niekoho iného ako výhovorku, sústreď sa na to, ako spraviť skok cez prekážky.

3. Nie je to ten správny čas

Keď sa snažíš o niečo, tvoja myseľ sa stane pohodlnou a povie ti: “Ak budem mať toľko peňazí, zmením jedálniček. Ak budem v lepšej lokalite, začnem nový cvičebný plán.” Dôležité je to, že správny čas je tu a teraz. Nie zajtra, nie o týždeň a už vôbec nie, keď vyhraješ lotériu.

4. Príliš sa ľutuješ

Ak sa ľutuješ, tvoja myseľ utečie so všetkými vecami, ktoré môžeš urobiť. V práci si mal zlý deň, tak namiesto cvičenia si dáš radšej fľašu vína. Problém je v tom, že ak začneš myslieť na vecí, ktoré ťa robia pohodlným, nevykonáš žiadne zmeny. V tomto prípade ti fľaša vína neposkytne pohodlie, ale myslel si na tú fľašu vína tak veľmi, že tvoja myseľ jednoducho na to neprestane myslieť. Začni premýšľať o relaxačnej prechádzke či horúcom kúpeli.

5. Predtým som to nerobil

Môže to byť pravdivé tvrdenie, ale nemal by to byť dôvod, aby ťa to zastavilo od životných zmien. Ak si to nikdy pred tým nespravil, jediná vec, ktorá sa stane je, že sa dozvieš ako na to.

6. Vždy je tu zajtrajšok

Úprimne povedané, nie, nie je tu vždy zajtrajšok. Nie preto, žeby sa mohlo stať niečo zlé, ale preto, že je tu vždy len dnes. Ak chceš spraviť nejaké zmeny, aký to má zmysel čakať na zajtrajšok? Teraz musíš vkročiť na cestu za zmenami a prestať si myslieť, že vždy tu je zajtrajšok.

7. Skúsim to ešte raz

Keby si to povedal len raz, nebol by to problém. No ak si stále vravíš, žeby si mal niečo skúsiť ešte raz, pravdepodobne by si to nemal robiť vôbec. Ak sa to stane tvojím zvykom, bude ťažké zbaviť sa tejto vety.

8. Potrebujem voľno

Áno, potrebuješ voľno. No nemôžeš sa zatiahnuť do tohto klamstva, pretože si začneš vytvárať vzor, vďaka ktorému stratíš tempo, ktoré si vkladal na dosiahnutie svojich cieľov. Sprav si voľno, ale neber to ako výhovorku na veci, ktoré si nespravil.

9. Je mi to jedno

V niektorých prípadoch môže byť toto klamstvo pravdou. Je to klamstvo, ktoré si hovoríš, keď sú tvoje problémy veľké, ak treba tvrdo pracovať alebo nevidíš žiadne výsledky. Vytrvalosť a dôslednosť sú kľúčom k životným zmenám. Uvidíš výsledky, ak sa nezastavíš. Pamätaj si, že na ceste za zmenami si preto, že ti na tom naozaj záleží.

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár