Top 10 zimných destinácií v Európe

Zima v Európe prichádza v rôznych podobách. Na severe je veľa snehu a málo slnka a zasa v Stredomorí slnko pretrváva. Zima je inšpirujúcim časom na návštevu veľkolepých metropol a očarujúcich dedín. V tomto článku sa dočítaš, ktoré destinácie v Európe sa oplatí navštíviť počas zimy.

1. Rovaniemi, Fínsko

Fínsko je domovom Santa Clausa. Obľúbený fúzač sa nachádza v jaskyni Arctic Circle a vstup je zdarma. Sneh a soby sú doplnkom atmosféry. Toto múzeum ti umožňuje nahliadnuť do života chladných zemepisných šírok. Vo Fínsku je teplota väčšinou pod nulou, takže si naozaj zbaľ zimné oblečenie.

7

2. Vianočné trhy, Nemecko & Rakúsko

December patrí týmto historicko-romantickým vianočným trhom na území celého Nemecka a ďalších stredoeurópskych národov. Očakávaj stánky, v ktorých sa nachádza všetko z perníka, príjemnú atmosféru a taktiež aj niečo na zahriatie – pohár teplého glühwein. Vianočné trhy v Kolíne nad Rýnom, Viedni a Mníchove sú vždy plné turistov, no oplatí sa navštíviť vianočné trhy aj v menších mestách.

8

3. Abisko, Švédsko

Abisko v Laponsku je destináciou pre naozajstných milovníkov zimy. Niekoľko týždňov v decembri a januári nevychádza slnko, ale tma vytvára jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie majestátnej polárnej žiary. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí beh na lyžiach v národnom parku a husky mushing.

4. Atény, Grécko

Cez leto je v Grécku množstvo ľudí, hluk, vysoké turistické ceny, intenzívne teplo, dlhé zástupy ľudí… V zime to však všetko zmizne. Je to najlepší čas na preskúmanie starobylých pamiatok a naozaj zažiť miestnu kultúru.

5. Kodaň, Dánsko

Pre rozprávkovo európsku zimu je ťažké poraziť dom Hansa Christiana Andersena. Zabudni na príjemné mestské bary a kaviarne, z ktorých by si sa mohol pozerať, ako vonku sneží. V centre mesta sa nachádza park z 19. storočia – Tivoli. Je romantický a gýčový ohľadom Vianoc. Určite si taktiež našetri na jedlo v reštaurácií Noma, kde je potrebné si rezervovať miesto niekoľko mesiacov dopredu.

9

6. Budapešť, Maďarsko

Korčuľovanie ruka v ruke, vonku je mrazivo – je niekde lepšie než v malebnom centrálnom parku Városligeti Műjégpálya s obrovským vonkajším klziskom? Budapešť je hlavne známa pre svoje známe termálne kúpele.

7. Jasná, Slovensko

Slovensko ponúka kvalitné lyžovanie za prijateľné ceny. Ceny za ubytovanie a stravu sú tiež rozumné. Jasná je najlepší slovenský rezort s dlhými zjazdami pokryté snehom, ktoré sa nachádzajú v drsných, ale za to krásnych Tatrách.

8. Andalúzia, Španielsko

Časti Andalúzie sa nachádzajú južnejšie než časti afrického pobrežia, takže v zime očakávaj mierne teploty. Ubytovanie je lacné a davy sú pri atrakciách menšie. Nočný život v Andalúzie jednoducho stojí za to!

9. Transylvania, Rumunsko

Cez deň nemôžeš navštíviť Draculu nie? Tak skús navštíviť oceľové šedé oblohy, holé stromy a znalosti snehu. A večer môžeš navštíviť legendárneho Draculu, aj keď je nepravdepodobné, že by si sa niekedy odvážil vkročiť na jeho hrad.

BRAN, ROMANIA - MARCH 10: Bran Castle, famous as "Dracula's Castle," stands among Transylvanian mountains on March 10, 2013 in Bran, Romania. Bran Castle's reputation as the supposed home to Dracula corresponds little with Bram Stoker's novel, nor did Vlad Tepes, the sadistic 15th-century Wallachian prince, ever live there. Nevetheless the castle retains the myth and tourists flock there in large numbers. Bran Castle, along with the mountainous region of southern Transylvania, which is home to Saxon fortified towns and churches, are among the asssets the Romanian government hopes will bring increasing numbers of tourists to the country. Both Romania and Bulgaria have been members of the European Union since 2007 and restrictions on their citizens' right to work within the EU are scheduled to end by the end of this year. However Germany's interior minister announced recently that he would veto the two countries' entry into the Schengen Agreement, which would not affect labour rights but would prevent passport-free travel. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)

10. Benátky, Taliansko

Úchvatne krásne a trochu divné benátske februárové karnevaly zvýrazňujú Európu. Prepracované kostýmy a strašidelné masky prinášajú životu pestrú históriu. Tance v maskách sú drahou záležitosťou, no z tejto udalosti sa môžeš tešiť aj s maskou, ktorú si si kúpil na ulici.

 

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár