Spôsoby ako môžeš relaxovať aj bez míňania peňazí – VÍKEND #4

A máme tu víkend. Časť zo všetkých dní, ktorú máme najradšej, a na ktorú sa po celý týždeň tešíme, pretože vieme, že si oddýchneme a načerpáme energiu do nového týždňa. Aj v prípade víkendu ti ponúkam zopár tipov, do ktorých nebudeš musieť nič investovať. Po náročnom týždni je niekedy problém vedieť vypnúť, ale nasledujúce návody ako na to, ťa presvedčia, že stačí naozaj málo.

Čo by si mal/a robiť?

  • Meditovať. Nie, neboj sa, nemusíš si rozkladať žiadne lietajúce koberce a vydávať pri tom zvuky, ktoré ťa ponoria do hladiny alfa. Úplne ti postačí, ak si na seba nájdeš počas soboty aj nedele čas, pohodlne sa niekde usadíš, prípadne si ľahneš, zavrieš oči a aspoň na pár minút nebudeš absolútne na nič myslieť a budeš sa snažiť si užívať ticho vo svojom okolí.
  • V zahraničných filmoch či seriáloch môžeš vidieť ako hviezdy filmového plátna, pri nervujúcich až priam stresujúcich scénach, začnú zhlboka dýchať. Je to možno smiešne, ale aj také dychové cvičenia ti dokážu pomôcť. Taaakže, nádych nosom, výdych ústami. Ľahké, no nie?
  • Opusti prácu. Nemám tým na mysli, že máš dať výpoveď alebo prípadne ak si študent, že máš okamžite odísť zo školy. Skrátka si prácu cez víkend domov nenos, pokiaľ nemusíš. A ak musíš, snaž sa ju stihnúť urobiť hneď v piatok. Zostane ti tak oveľa viac času na oddych, rodinu či kamarátov.
  • Smej sa. Nie je nič lepšie, ako sa úprimne od srdca zasmiať na nejakom dobrom vtipe s kamarátmi alebo pozerať nejakú skvelú komédiu.
  • Vyjdi si so svojimi najbližšími niekam von.

 Čo by si nemal/a robiť?

  • Stráviť víkend za počítačom je tiež pre niekoho akýsi druh oddychu, ale pokiaľ je to len strácanie času nad hraním hier, ktoré ti nikdy nikam neujdú, dám ti dobrú radu, vypni počítač a poslúchni moju poslednú radu, ktorá zaznela pred malou chvíľou. 😉
  • Neprejedaj sa! Pokiaľ ti to má slúžiť ako akási odmena, tak v pohode, ale s mierou, ak si potrpíš na svojej postave.
  • Aj s domácimi prácami to nemusíš až tak preháňať. Stačí si decentne upratať. Netreba organizovať žiadne prehnané upratovanie bytu či domu. Víkend ti má predsa slúžiť na oddych a nie na to, aby si to po celom týždni zaklincoval veľkým upratovaním.

Už vieš ako na to? Tak si teda uži víkend. 🙂

Zuzka
Volám sa Zuzka a medzi moje obľúbené aktivity patrí fotografovanie, maľovanie a handmade tvorba.

Pridaj komentár