Nikdy nie je neskoro zmeniť svoj život!

Každý deň žijeme život, ktorý sa neustále pohybuje vpred a potom prichádza nejaký druh zmeny. Niektoré zmeny vítame, zatiaľ čo iným by sme sa radi vyhli. Teraz je čas, aby si sa seba spýtal úprimnú otázku – ako často sa obmedzujem na príležitosti, skúsenosti a dokonca sa vzdávam určitých snov, pretože používam otrepané výhovorky? Ako často preskočím na zozname veci, nie preto, že som ich splnil, ale preto, že stále myslím na to ako to nedokážem? 

Jedenkrát je už príliš mnohokrát. Neexistuje žiadna iná sila, ktorá by bola silnejšia ako vôľa. Vďaka nej dokážeš preskočiť prekážky, ktoré ležia pred tebou.  

Ako sa zbaviť výhovoriek?  

“Som príliš starý, aby som začal.”

Ako sa hovorí, vek je len číslo. Často spájame vek ako časový harmonogram pre naše ciele. Do 25ky sa chcem presťahovať do iného mesta, do 30ky chcem mať úspešný biznis, do 35ky chcem vlastniť dom… Vek sa nemá používať ako stanovený cieľ, ale ako usmernenie.

Život sa deje stále, ale u každého iným tempom. V konečnom dôsledku, vek nie je podstatný pri tom, čo sa má kedy dosiahnuť, namiesto toho nám má ukázať či sme stále na ceste za našimi cieľmi.

“Nemám dostatok peňazí.”

Ako často hovoríš, “nemám dosť peňazí” namiesto “mám viac než dosť peňazí”? Fráza “nemám dosť peňazí” je tak bežná a ľahko integrovateľná do našich každodenných rozhovorov, že si ani nevšímame ten negatívny účinok, v ktorom sa nám to vracia. Je čas zmeniť tento peňažný scenár, tiež známy ako peňažné bloky.

Vzťah a rozhovory, ktoré s peniazmi máme, nás v skutočnosti ovplyvňujú omnoho viac ako si myslíme. Mať k tomuto pozitívny postoj je kľúčom k životu, po ktorom túžiš. Často nechávame peniaze, aby nám diktovali spôsob akým žijeme naše životy.

“Začnem zajtra.”

Začať zajtra je vždy najväčším krokom späť, a tým podvedome odosielaš mozgu informáciu, že tvoje ciele nie sú dôležité. Na tvojich cieľoch však VŽDY záleží. Musíš zistiť, či to nie je prirodzený zvyk odkladať veci na zajtra.

Ako žiť inak?

Definuj ČO a PREČO

Premýšľaj o tom, prečo je to pre teba dôležité:

  • Hľadáš zmenu v kariére? Ak áno, potom sa hlbšie ponor do toho, prečo chceš zmeniť svoju kariéru a čo chceš od novej kariéry.
  • Hľadáš viac času na kreatívne aktivity? Premýšľaj o tom, prečo to má pre teba takú hodnotu a čoho si ochotný vzdať sa, aby si vytvoril priestor pre túto činnosť.
  • Chceš začať úplne od začiatku a presťahovať sa na úplne neznáme miesto? Premýšľaj o tom, prečo sa ti nepáči byť na tvojom súčasnom mieste.

Aby bolo možné žiť inak, musíš byť dostatočne pohodlný so sebou samým, pretože to všetko pramení z tvojho sebavedomia. Tvoje sebavedomie a sebadôvera je hnacou silou, ktorá ťa bude nútiť robiť nepríjemné rozhodnutia.

Pamätaj si, že nikdy nie je neskoro zmeniť svoj život a faktory ako vek či čas, to by nemalo byť prekážkou na ceste za tvojimi cieľmi. Tvoj život sa neustále pohybuje dopredu, preto si vždy pamätaj, že si v neustálom pohybe a ovládaní. Si vždy viac pripravený ako si myslíš. Záleží len na tomto jednom živote, ktorý práve žiješ a vždy záleží na tom, aby to bolo skvelé.

 

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár