Ak nevieš, čo robiť so svojím životom, prečítaj si tento článok

V živote sa niekedy ocitáme v slepej uličke, na križovatke alebo cestách, ktoré nikam nevedú. Bez ohľadu na to, či si s tým spokojný alebo nie, je potrebné to prehodnotiť. Keď si na strednej, hovoríš si, že by si si mal vybrať kariéru, ktorá ti vydrží do 50-tky a potom bude o teba postarané. No nechceš žiadne náročné úlohy. Ale ako môžeš vedieť, čo chceš robiť, keď ti je ešte len 16 a pozeráš seriály? Nemôžeš to vedieť. Od tohto momentu nevieš, čo ťa o 5 rokov spraví šťastným. No teraz vieš, čo robíš rád a čo ťa robí šťastným. Keď si vyberáš vysokú školu alebo prácu, jednoducho choď a skús veci, o ktorých si si myslel, že sú zaujímavé, a ak sa ti to nepáči, vyškrtni to zo zoznamu. Život je často o nových veciach a o tom, aby si si uvedomil, čím nechceš byť, keď “vyrastieš.”

Nemôžeš si naplánovať celú budúcnosť

Pamätaj si, nikdy nevieš, čo bude nasledovať. Život je plný zaujímavých zvratov, ale keď sa budeš neustále usilovať o veci, ktoré ťa bavia, či už ide o prácu alebo hobby, bude táto cesta zábavnejšia a zaujímavá. Možno práve teraz vyrábaš šperky a kto vie, či z teba o päť rokov nebude úspešný dizajnér šperkov?

Pohodlné s nepohodlným

Niekedy je život nepríjemný. Niekedy nemáme dostatok peňazí na všetky veci, ktoré chceme robiť. Ak máš sen, ktorý chceš naozaj nasledovať, potom musíš byť schopný žiť s nejakým množstvom nepohodlia, aby si dokázal ten sen uskutočniť.

4fjHtYHdRlSemICxjjBu_IMG_8424

Život je neistý. Choď s ním.

Čo sa má stať, stane sa. Myslíš si, že máš všetko. Mal si skvelú prácu a veľký dom pri lese. No potom dostaneš padáka, stratíš dom a oslavuješ okrúhlu 40. To všetko v jednom týždni. Po pár dňoch zistíš, že tvoja manželka je tehotná. Prežiješ pár depresívnych dní na pohovke, ale potom sa dáš dokopy, spravíš si plán a posunieš sa v živote ďalej. Veď predsa každá zlá vec je príležitosťou, aby sa stalo niečo dobré!

Začni dnes

Mladým môžeš byť iba raz, nezopakuje sa to. Prepáč, ale je to pravda. Ak nezačneš nasledovať svoje sny, na konci života môžeš zistiť, že nemáš čo ukázať, len množstvo facebookových príspevkov a televíznych seriálov, ktoré si jednoducho musel vidieť. Nech už je tvoj sen akýkoľvek, sprav prvý krok a vydaj sa na tú dlhú cestu. Vypni Facebook a získaj prácu!

photo-1465218550585-6d069382d2a9 (1)

Na otázky sa pýtaj seba

Urob si čas pre seba. Opýtaj sa dôležitejšie a menej dôležité otázky. Nauč sa niečo o sebe. Medituj. Zapíš si veci, ktoré ťa zaujímajú a neskôr zo zoznamu vyškrtni veci, ktoré ti neprinášali žiadne peniaze alebo si zistil, že ťa nebavia až tak, ako si si myslel. Snívaj vo veľkom a zároveň si predstavuj samého seba, ako robíš tieto veci.

Odpovedaj

Príležitosti môžu klopať, ale ako ich chceš využiť, keď neotváraš dvere? Príležitosti musíš vziať hneď ako sa ti naskytnú. Niekedy prídu v nesprávny čas, ale to nevadí. Prídu vtedy, kedy majú prísť. Buď dvere otvoríš alebo príležitosť odkráča preč a zaklope na dvere niekoho iného.

Zatvor laptop a bež si užívať život! 

photo-1458413802292-82ab95f1d625

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár