List starej kamarátke

Ahoj kamarátka, 

chýbaš mi. Chýba mi, ako som ti písala o hlúpych veciach, ktoré sa stali v mojom živote. Chýba mi ako sme sa smiali na našich hlúpych vtipoch. Chýba mi ako sme si posielali tie trápne snapy a ako sme hodiny strávili telefonovaním cez FaceTime. Chýba mi tvoja rodina. Chýba mi moje staré ja, chýbaš mi ty, moja najlepšia kamarátka. Neprestali sme sa kamarátiť kvôli tomu, že sme sa nenávideli, stratili sme naše priateľstvo kvôli tomu, že sme vyrástli. Dovolili sme, aby naše priateľstvo zmizlo a teraz sme ako cudzinci.

Nenávidím, že tvoja tvár sa stala jednou z ďalších tvári v tom dave ľudí. Už sú to roky, čo sme sa poslednýkrát videli a rozprávali sa. Mrzí ma, že sme naše priateľstvo nechali zájsť až takto ďaleko. Čo sa stalo? Ako je možné, že sme to nevideli? Je mi ľúto, že sme za naše priateľstvo nebojovali. Chceli sme vôbec bojovať? Som naštvaná, že teraz je naše priateľstvo nič, len veľká kolekcia spomienok. Je to smutné, pretože ani neviem ako sme sa sem vlastne dostali. Neviem, čo mám napísať, od tej doby sa nič nestalo, čo by zmenilo naše priateľstvo. Máme krásne spomienky. Je ich dosť. Som vďačná za každú jednu spomienku.

 

Nepíšem tento list preto, že si teraz myslím, že si ho možno prečítaš a budeme opäť veľké kamarátky. Nachádzame sa v rozličných bodoch v našich životoch a od ôsmej triedy sme sa dosť zmenili. No v kútiku duše stále dúfam, že si jedného dňa k sebe opäť nájdeme cestu. Najhorším pocitom na svete je chcieť sa s niekym porozprávať, no máš pocit, že ťa tá osoba neznáša. No nemusíš sa báť, vždy tu budem pre teba. Nezáleží na tom, že sme sa roky nevideli a nerozprávali. Nezáleží na tom, že máme nových priateľov, nevadí, že si to nikdy neprečítaš, a ak prečítaš, nevadí, že si budeš myslieť, že to nie je o tebe. Vždy tu budem pre teba. Nevadí, že mi napíšeš o 5 rokov, veď niekedy sme boli najlepšie priateľky. V čase, keď sme boli kamarátky, si bola presne tá, koho som v mojom živote potrebovala. Vždy budeš mojou starou dobrou kamarátkou, s ktorou mám tie najlepšie spomienky. Prajem si, aby som ťa stretla a povedala všetko osobne.

Neviem, čo má pre nás budúcnosť pripravené, no stále ti budem priať len to dobré. Chýba mi to, kým sme boli a rada by som sa do tých dní vrátila, ale život nie je o tom. Je o tom, aby sme si užívali prítomnosť. Vyrástli sme, veľmi sme sa zmenili, ale ďakujem ti, že si zo mňa spravila človeka, akým som dnes.

S láskou, Nika 

P.S. Ak to čítaš, kľudne napíš, môžeme ísť na kávu. 😉

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár