Koniec. #blog

2017 si budem asi navždy pamätať ako rýchly a zbesilý rok, za ktorý som tak vďačný, ako som za žiadny iný rok nebol. Fakt. Nebol to dokonalý rok, ale v tej svojej nedokonalosti možno aj bol. Makal som, snažil som sa, robil veci naplno, stresoval, nadával, ale posunul sa o poriadny kus ďalej. A vyplatilo sa. Mám pocit, že z niekedy slabého súpera sa stal silný súper, ktorý často vyhrával boje. Aj tie medzi sebou samým.

Moja škorpiónska povaha ma stále nesklamala. Stále nevyrovnaný, stále večne nespokojný, stále ten, čo chorobne veľa premýšľa. Stále ten, ktorý sa radšej cíti zle, ako keby nemal cítiť nič. Ten, ktorý bojuje vo vnútri, ale nemá potrebu každému hovoriť, aké je momentálne skóre. Len vyvoleným, ktorých si starostlivo vyberá. A ten, ktorý by nechcel byť v koži tých vyvolených, ktorí zradia. Stále nie v cieli, stále nie spokojný, uvedomujúci si, že “sky is the limit”. Neskočil som tam, kde som chcel, ale skončil som tam, kde som skončiť mal. O tom bol môj rok 2017.

Myslím si, že šťastie prichádza vekom a spokojnosť časom. Samozrejme to nie je univerzálny meter. Myslím, že človek k životu fakt potrebuje tie najobyčajnešie veci a najviac bolí, keď ich nemá alebo ich stratí. Človeku stačí vyhýbať sa bielym plášťom, nebáť sa o milovaných, mať možnosť rásť, robiť to, čo ho baví, cítiť sa sem tam dôležito a mať pri sebe človeka, ľudí, s ktorými môže zdieľať svoju story. Mať rodinu, s ktorou nevedie boje, ale pravidelne sa stretáva, mať komu zavolať bez otázky, či neotravuje a mať ľudí, ktorým môže veriť, a čokoľvek povedať. Ono je to večne omieľaná rozprávka, ale fakt to stačí.

Myslím, že by sme si mali všetci viac dávať záležať na našich vzťahoch. Obmedzovať tie toxické a chrániť tie nové. Cestovať, spoznávať, zabávať sa, užívať si život, nepretvarovať sa, byť úprimní a netrápiť sa nad tým, že život nevyzerá úplne tak, ako sme chceli. Viem, že to nie vždy je jednoduché, ale skúsme to. Veľa vecí do života prichádza samo od seba, nie vtedy, kedy nám to vyhovuje.

Rok 2017 bol fakt dobrý, ale rok 2018 bude lepší. Prajem sebe aj vám, nech v roku 2018 vám nič nechýba, minimálne 51% šťastných dní, nech všetko, do čoho vložíte energiu sa vám zúročí, nech nemáte dôvod nič ľutovať a aby ste si našli minimálne jedného super človeka, s ktorým si rozumiete a venovali mu svoj čas.

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár