Finále ako za starých čias? Federer s Nadalom dokazujú, že sú stále favoriti!

Všetkým tenisovým, ale aj športovým fanúšikom sa upiera zrak na znovuzrodenie nestarnúceho kráľa tenisových kurtov, Rogera Federera. Ten sa v letných mesiacoch minulého roka, po všetkých možnostiach a konzultáciách s lekármi a jeho tímom, rozhodol vynechať olympiádu a ukončiť celú sezónu kvôli zraneniu kolena. V tom období bol Roger vo svetom tenisovom rebríčku na 3. mieste, no po neodohratí ani jedného turnaja v nasledujúcich mesiacoch, klesol až do druhej desiatky rebríčka ATP. Jeho návrat môžeme vidieť v tohtoročnom Australian Open a veru, že je to návrat nad očakávania! Nedá nám nespomenúť ľavorukého elegána Rafeala Nadala. Jeho telo si pominulé roky tiež vybralo svoju daň a zranenia ho trápili čoraz častejšie. Španiel sa dokázal na pár turnajoch presadiť narozdiel od Rogera už v minulom roku a tenis hrať rozhodne nezabudol.

 

 

Späť k Australian Open 2017. Po vyžrebovaní pavúka sa Rogerovi Federerovi pravdepodobne pred očami zjavili tie najhoršie možné scenáre. On sa však so svojimi súpermi popasoval až prekvapivo s nadhľadom. V prvom a druhom kole sfúkol J. Melzera a N. Rubina 3:1 resp. 3:0 na sety. V šestnásťfinále narazil na českú jednotku mužského tenisu Tomáša Berdycha. Čecha schladil za jednu hodinu a tridsaťdva minút 3:0 na sety. A čo Roger nechcel, to prišlo. Päť setová bitka o postup do štvrťfinále s K. Nišikorim. Kto sledoval tento zápas vie, že Roger ešte do starého železa vôbec nepatrí a jeho údery boli ako za mlada. Chladnokrvné, čisté a presné. Takmer tri a pol hodinový zápas zvládla niekdajšia svetová jednotka na výbornú a do spomínaného štvrťfinále postúpila po veľkom boji, ale zato s viditeľnou radosťou.

Rafael Nadal si prvými dvoma kolami prešiel bez straty setu. Od šestnásťfinále a päť setovej vyhratej ,,roztržke” s A. Zverevom, Rafovi tiež začali súperi dýchať na chrbát. To sa potvrdilo po postupe do osemfinále, kde si Nadala vybral G. Monfils. Robustnému černochovi však pustil Rafa len jeden set.

 

 

Obe niekdajšie esá a jedni z najväčších rivalov svojej éry a svetového tenisu, môžme vidieť už v utorok, respektíve v stredu, ako hrajú vo štvrťfinále Australian Open. Proti Rogerovi nastúpi tenisová nádej a talent, ktorý dokázal vyradiť aktuálnu svetovú jednotku Andyho Murrayho. Rafael Nadal sa môže tešiť na tretieho nasadeného Milosa Raonica.

Čisto teoreticky by sme mohli vidieť hrať finále najjagavejšie hviezdy tenisu Rogera Federera a Rafeala Nadala. No určite nie jeden tenisový fanúšik si pamätá históriu Australian Open v roku 2009, kedy práve títo tenisti si zahrali neuveriteľnú finálovú drámu v piatich setoch, kde zvíťazil práve Rafa. Tenisový svet vtedy označil tento zápas za jeden z najväčších v dejinách Australian Open. Ako aj pre skvelé výkony oboch tenistov, tak aj pre citlivosť Rogera Federera, ktorý sa po prehratom zápase pri záverečnom ceremoniáli rozplakal. Porážka ho bolela a bolo vidno, ako veľmi chcel prekonať rekord Peta Samprasa v počte grandslamových titulov. No po dohratom zápase sa ukázala súdržnosť oboch športovcov a rivalita išla bokom.

Aké by to bolo vidieť znova týchto velikánov vo finále hrať svoj najlepší tenis? Môžme sa tešiť na grandiózne zápasy a bojovnosť u oboch. Všetci by sme boli určite veľmi šťastní, ak by niektorá z týchto legiend dokázala uchopiť trofej Australian Open po tak dlhom čase. Na finále sa môžme tešiť v nedeľu 29. 1. 2017 približne v ranných hodinách nášho času.

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár