CHODÍŠ BEHAŤ? Vďaka týmto veciam bude tvoj tréning ešte lepší!

Beh je aj v našich končinách čoraz populárnejší a chvalabohu, tých, ktorí nechápavo pozerali na “bláznov”, ktorí o štvrtej ráno vstanú, oblečú sa a idú von behať do každého počasia, je stále menej. Kedy je lepší deň na rozprávanie o behaní, ak nie dnes, 5. novembra, kedy oslavujeme medzinárodný deň behu? Práve kvôli tomuto dňu sme si pre teba pripravili zopár jednoduchých tipov. Možno už všetky poznáš a možno ti niektorí pomôže skvalitniť tvoj tréning. Poďme sa na ne spoločne pozrieť! 

1.Stále meň trasu

Jednou z najčastejších príčin, prečo ľudí prestane nejaká činnosť baviť je to, že ju opakujú tak často, pravidelne, bez väčších či menších zmien, až sa pre nich stane stereotypom. Nedovoľ, aby sa beh pre teba stal skôr príťažou ako potešením. Skús každý tréning aspoň mierne zmeniť trasu svojho behu. Možno preskúmaj nové uličky svojho mesta či obce, alebo sa vydaj na dlhšiu trať s jasným cieľom, kam chceš zabudnúť. Takto to už viac nuda nebude!

beh2

2.Nepodceňuj výbavu

Výbava nie je dôležitá len kvôli tomu, aby si dobre počas behania vyzeral na fotkách na Instagrame, ale správna výbava nie len, že ochráni tvoje telo a zdravie, no dokáže pomôcť zvýšiť tvoj výkon. Správna bežecká obuv dnes nestojí veľa peňazí a ozaj výrazne ovplyvní celý tvoj tréning. To isté dokáže aj správne funkčné oblečenie.

3.Prečo nezabehnúť maratón?

Čo hovoríš? Že vraj na to nemáš? Ak sa kulturista pripravuje na súťaž, trénuje každým dňom o to tvrdšie. Predstava tohto cieľa ho stále ženie vpred. Preto aj ty si stanov cieľ, že ak začneš s prípravou už teraz, budúci rok pôjdeš zabehnúť nejaký ten menší maratón. Na našom malom Slovensku máme to šťastie, že sa tu neustále usporadúvajú rôzne kratšie i dlhšie maratóny s rôznymi myšlienkami. Niekde skončíte komplet špinavý od farieb, inde s dobrým pocitom, že ste pomohli dobrej veci, no zo všade odídete s pocitom, že fakt, že ste sa zúčastnili, je len o trochu horší ako ten, ak by ste dobehli do cieľa prvý.

beh3

4.Inteligentné hodinky

Tento bod som tu jednoducho musel zaradiť. Na trhu je v súčasnosti mnoho modelov inteligentných hodiniek, ale rád by som teraz pozornosť venoval Apple Watch druhej generácie, ktoré sú ozaj úžasným nástrojom hlavne pre bežcov. Okrem klasických Apple Watch tento rok Apple predstavil aj spoluprácu so značkou Nike, ktorí pripravili exkluzívnu edíciu určenú práve bežcom. Ak ťa behanie a technológie bavia, spoj tieto dve záľuby a nájdi to najlepšie pre tvoje zápästie a výkon! 😉

beh4

5.Motivácia do uší

Nechaj sa motivovať a naštartovať priamo počas behu. Veľa ľudí preferuje beh aj kvôli tomu, že to považujú za najlepší spôsob ako si prečistiť hlavu. Správna motivačná hudba ťa môže inšpirovať ešte k vyšším cieľom. Nastav svoj playlist, zvoľ vhodné slúchadlá a môžeš bežať! Ak nemáš chuť na hudbu, zapni si nejaký motivačný podcast.

6.Spoločnosť nikdy nie je na škodu

Sú dva typy ľudí. Sú tu tí, ktorí si dajú slúchadlá do uší a prestanú vnímať realitu, a sú tu aj tí, ktorí si nevedia predstaviť behať osamote. Je super, ak motivujete a pozvete niekoho, aby behal s vami, no tým pádom musíte byť obaja na rovnakej úrovni a nemôžete prekecať celú cestu. 🙂

7.Stále sa zlepšuj a motivuj!

Ak s behaním ešte len začínaš, iní bežci sú teraz tvojou najväčšou motiváciou. Stále maj na mysli fakt, že po intenzívnom tréningu, sústredení a odhodlaní prekonávať svoje vlastné limity, sa o pár mesiacov môžeš stať ty sám inšpiráciou pre svoje okolie. Len poctivo trénuj, dávaj si každým dňom vyššie ciele, nezabúdaj na to, prečo to robíš, hľadaj správnu motiváciu a hlavne aj keď to nebude najľahšie, NIKDY NEPRESTÁVAJ!

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár