BLOG: spomaľ a začni žiť

Za posledný rok nebolo veľa dní, počas ktorých by som mohol len tak sedieť vonku a sledovať západ slnka tak, ako je tomu teraz. Dovolím si tvrdiť, že ešte stále doznievajú tie najrušnejšie časy v mojom doterajšom živote. Všetko sa mení zo dňa na deň priamo pred mojimi očami a ja nechcem zmeškať vlak menom PRÍLEŽITOSŤ.

Život predvídať nedokážeš

….a ja som si myslel, že to zvládnem. Omyl! Takto to v tomto svete jednoducho nefunguje. Keď sa obzriem späť vidím mladého chalana s víziou a túžbou, ktorý síce nevie ako dosiahne svoje ciele ale ide stále vpred. Nezmenil som sa. Som ním stále, akurát skúsenejší, vďačnejší a možno aj trochu úspešnejší. Vždy som si myslel, že na život sa dá do určitej miery pripraviť. Vieš ako to myslím. Určite si si aj ty prešiel všeličím a bál si sa, že ťa znova niečo položí na kolená. Ja som sa tomu chcel vyhnúť a túžil som byť pripravený na všetko. Netrvalo dlho a táto predstava zmizla.

Nechci všetko hneď

Začiatkom februára som mal konečne príležitosť vymaniť sa z kolotoča povinností, plánovania a dokončovanie. Na môj vkus bol tento kolotoč príliš preplnený – škola, brigáda, rôzne projekty, semináre, tréningy a popri tom sa sústrediť na svoju tvorbu a pripravovanú knihu. Ako som tak sedel vonku a sledoval západ slnka, v hlave som si premietal môj doterajší život. A poviem ti, že mám byť právom na čo hrdý. Možno ti to príde povýšenecké a mne to na druhej strane môže byť jedno. Ak na sebe kontinuálne pracuješ a často sa staviaš do pozície, kedy si musíš vyberať medzi svojim snom a zábavou či priateľmi, vieš ma pochopiť. Uvedomil som si, že za tak krátky čas som toho dosiahol viac, než som si kedykoľvek myslel. Aj napriek tomu som sa niekedy pristihol, že som nebol spokojný so svojimi výsledky. Dosť pre mňa nebolo nikdy dosť. Dovoľ mi aby som ti prehovoril do duše. Nemôžeš mať všetko po čom túžiš. Jednoducho občas musíš niečo alebo niekoho pustiť nech sa ponorí ako kotva na dno. Bude to bolieť a môže ťa to bolieť aj po rokoch. Ak ťa to však má niekam posunúť, sprav to. Z vlastných skúseností viem, že to za to stojí.

Úspech sa skrýva za oponou

Vždy keď som si prechádzal náročnejším obdobím ma jedného dňa čakalo vykúpenie v podobe dobrých správ, úspechov a nových príležitostí. Tak sa tomu k tomu staviam aj teraz. Nič netrvá večne, všetko je v pohybe. Uvedomujem si, že prežívam tie najrušnejšie časy za posledných päť rokov. Stojím na rázcestí medzi starou a novou kapitolou. A presne preto som presvedčený, že na konci tohto obdobia ma opäť bude čakať niečo veľkolepé. Viem to…

Lukáš
Moje meno je Lukáš. Prostredníctvom mojich článkov chcem ukázať mladým ľuďom, že nech začínajú kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek, úspech je možné dosiahnuť. Toto je môj cieľ, toto je cieľ MYSLI INAK.
Vo voľnom čase rád fotím, zabávam sa v dobrej spoločnosti, cestujem. Okrem toho si chodím rekreačne zabehať.

Pridaj komentár