BLOG: Nikdy neviete, kto sedí vedľa vás!

Posledné týždne by som mohol povedať, že sa vlak stáva mojím druhým domovom. Žijem na jednej strane Slovenka, študujem na druhej. Veľa ľudí apelovalo na môj výber otázkou, či som nemohol nájsť vysokú školu bližšie k môjmu bydlisku. A moja odpoveď? Mohol. A viete čo, som maximálne vďačný za to, že som tak neurobil. To, že strávim niekoľko hodín týždenne vo vlaku mi nerobí absolútne žiadny problém, pravdupovediac, začínam to milovať.

Aby som neklamal, osobne viac preferujem jazdu RegioJetom ako klasickými vlakmi. Mám rád tie vlaky, filozofiu danej firmy a takto prepravu nimi rieši čoraz viac študentov. Klasickými vlakmi nepohŕdam, cestujeme nimi všetci, veď sú zadarmo. Ale to je inom. Keďže všetko, na čom pracujem, sa odvíja od internetu, vytiahnem notebook a začínam. Dnes som sa však k práci nedostal a môj notebook jedine vypúšťal percentá batérie. Dnes mi všetky moje pracovné povinnosti stagnovali a vôbec to neľutujem.

photo-1463640178843-a20bf1b565bc

Nikdy nevieme, kto sedí pri nás

Mám rád, ak si môžem skrátiť cestu prácou. Cesta vtedy beží skutočne rýchlo, vlaky sú pomerne kreatívnym miestom a navyše viete, že robíte niečo užitočné a nemrháte svoj čas len tak, pozeraním z okna. Oveľa radšej mám však, ak stretnem zaujímavých spolucestujúcich. Každý človek vo vlaku má okolo seba taký “oblak tajomna”. Vy cestou pomaly zisťujete odkiaľ idú, kde je cieľ ich cesty a potom sa dozvedáte čo robia, prečo cestujú, či čo študujú. Po niekoľko hodinovej debate, kedy si ani neuvedomíte, ako vám tá cesta beží, zisťujete ozaj zaujímavé príbehy. Založil som motivačný web. Chcem motivovať vás. No naozaj, takéto rozhovory s ľuďmi vedia mňa neskutočne motivovať. Niekedy nemusíte čítať životopis Elona Muska, Stevea Jobsa, stačí, ak stretneme obyčajného, prostého človeka vo vlaku a ten vám začne niečo o sebe rozprávať.

Náhody neexistujú

Nemal som najlepší týždeň, mal som taký “bordel v hlave” ako to volám a všetci vieme, že v našej mysli treba udržiavať poriadok. Trápila ma jedna otázka, ktorá mi už pár nocí nedala spať. Dnes vo vlaku som sa dal do reči s jednou pani v najlepších rokoch, ktorej vek by ste určite netipovali. Pani bola regionálna riaditeľka jednej z najväčších slovenských spoločností a dokonale mi ozrejmila situáciu, ktorá mi kradla spánok. Náhoda? Nemyslím si. Samozrejme sme prekecali celú cestu a ja som už utekal na môj vlak číslo dva, kde moja cieľová stanica bola vytúžená posteľ v mojej izbe.

photo-1434871619871-1f315a50efba

Nevzdávajte sa toho, čo milujete!

Sadol som si do druhého vlaku a dúfal, že sa konečne dostanem k práci a nebudem si musieť ráno nastaviť budík. V kupé sedeli dvaja, ešte pracujúci starší páni, v najlepších rokoch. Začali sa rozprávať o fotení. Foteniu sa v poslednej dobe venujem zbežne, ale musím uznať, že ak by som sa pred rokmi nevenoval foteniu, tak možno dnes nerobím to, čo robím a neštudujem to, čo študujem, aj keď to s fotením nemá veľa spoločného. Jeden z tých dvoch pánov bol amatérsky fotograf desiatky rokov. Hneď sme našli spoločnú reč. Povedal mi strašne veľa zaujímavých vecí, ktoré som počúval so sánkou dole. Mal však problém. Venoval sa klasickej fotografii a váhal aj kvôli rodine, či sa tohto koníčku nemá vzdať. Samozrejme som spustil motivačnú reč a mal som pocit, že pána potešilo, že mu nejaký mladík, ktorý nemal mesiace foťák na krku, tento krok vyhovoril. A ja som mal dobrý pocit, že aj keď sa celú cestu k práci nedostal, spravil som niečo užitočné.

Teraz títo páni vystúpili a ja by som spokojne mohol vybrať notebook a aspoň trocha sa venovať práci. Ale nie, ja som vybral notebook a napísal tento blog, aby som inšpiroval vás, aby ste vo vlakoch, autobusoch nemali v ušiach slúchadlá, nečumeli do mobilov, ale aby ste skúsili so svojimi spolucestujúcimi prehodiť pár slov. Ráno si ten budík budem musieť nastaviť, ale neľutujem. Verte mi, nikdy neviete, kto sedí vedľa vás. 🙂

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár