Ako žiť svoj vysnívaný život

Koľkokrát si sa pozrel na niektorých ľudí okolo seba a pomyslel si aké majú šťastie žiť vysnívaný život? Ako získavajú všetko, čo chcú a ja nie – určite si nad tým premýšľal. No, život snov nie je ani tak o šťastí ako o nádeji, oddanosti a trpezlivosti. Nikto sa zázračne nedostane do vysnívaného života. Ľudia, ktorí žijú svoj sen, dosiahli toto miesto úsilím, tvrdou prácou, nebojácnosťou a ty to môžeš tiež dokázať. Takže, začni dnes s malými zmenami v tvojom živote, ktoré ťa privedú k úspechu. 

Musíš vedieť, čo chceš

Mnohí z nás trávia viac času sťažovaním sa na svoj život, než na to, čo vlastne chcú. Po prvé, je v poriadku, ak nevieš, čo chceš. Sú ľudia, ktorí majú jasné ciele a ľudia, ktorí svoje ciele objavia časom. Čo je dôležité, je uvedomelé úsilie pri objavovaní toho, čo si tvoje srdce želá.

Opýtaj sa sám seba – Čo ťa robí šťastným? Aké máš záujmy? Čo pre teba znamená úspech? Čo chceš od života? Aké sú tvoje priority? Čo chceš zmeniť vo svojom živote? Koho obdivuješ? 

To je niekoľko otázok, ktoré ti pomôžu lepšie zistiť tvoje ciele a túžby. Napíš si odpovede a pokračuj v ich budovaní, kým nezistíš, čo chceš. Koniec koncov, prvým krokom pre vysnívaný život je objaviť sen. Nie je to tak?

Priprav si plán

Teraz, keď vieš, čo chceš, ďalším krokom je pripraviť si plán, aby sa to stalo.

Pýtaš sa, prečo plánovať?

Všetci vieme, že jeden deň sme motivovaní a hneď druhý deň sme leniví. Toto je dôvod, prečo plán pomáha. Pripomína ti tvoj sen a udržuje ťa byť motivovaný. Rozdeľ svoj sen na menšie, akčné časti a nastav si dosiahnuteľné ciele. Nemám na mysli 5 ročný plán, ale plán na 1 rok, 6 mesiacov, 3 mesiace…. Nastavenie menších cieľov ti pomôže postupne dosiahnuť väčší cieľ.

Konzistentné opatrenia

Konzistencia je kľúčom k dosiahnutiu toho, čo chceš a žiť vysnívaný život. Nie je to však jednoduché. Budú dni, kedy začneš strácať trpezlivosť a budeš sa chcieť vzdať. Je to pochopiteľné. V týchto dňoch si oddýchni, daj si pauzu. Akonáhle sa budeš cítiť lepšie, vráť sa znova na trať, aby si bol bližšie k svojmu cieľu.

Sledovanie pokroku

Je dôležité sledovať pravidelne svoje pokroky, aby si sa uistil, že si na správnej ceste. Keď si myslíš, že si nedosiahol svoj cieľ, všimni si, čo sa stalo a pouč sa z týchto chýb. Zameraj sa skôr na pokrok, než na dokonalosť. A čo je najdôležitejšie, nezabudni osláviť svoje úspechy.

Buď otvorený zlyhaniu

Život je nepredvídateľný. Môžeš plánovať čo len chceš, ale počítaj s tým, že život nebude vždy taký, aký si ho naplánuješ. Si povinný sa stretnúť s nejakými nepredvídanými okolnosťami alebo neúspechmi, takže sa na nich priprav.

Objav neúspech a neboj sa ho, pretože je lepšie pokúsiť sa a zlyhať, než to vôbec neskúsiť. Kľúčom k úspechu je nebrať si zlyhanie osobne. Namiesto toho použi zlyhanie ako príležitosť učiť sa a rásť.

Drž sa ďalej od negativity

Od svojich negatívnych myšlienok až po ľudí, ktorí vidia zlo vo všetkom – negativita je všade okolo nás. Aby sa tieto myšlienky nepremenili na negativitu, musíš vyvinúť nulovú toleranciu k negativite. Niekedy jedna negatívna myšlienka môže zničiť všetku tvoju snahu a vyčerpať ťa. Nauč sa identifikovať takých ľudí alebo okolnosti.

Obklop sa pozitívnymi ľuďmi

Ľudia okolo teba majú moc ovplyvňovať ťa mnohými spôsobmi. Mať vo svojom okolí tých správnych ľudí je veľmi dôležité pre tvoj rast a rozvoj. Potrebuješ šťastných a podporujúcich ľudí. Neboj sa ukončiť vzťah s ľuďmi, pri ktorých sa cítiš zle.

Ver si

Ak chceš žiť vysnívaný život, musíš najprv uveriť v seba samého. Zdá sa, že tvoj sen je nemožný alebo bez ohľadu na to, čo ti ľudia hovoria, ak je to to, čo chceš, neboj sa uveriť tomu, že sa to stane. Keď zistíš, že je ťažké uveriť si, predstav si, že si tento sen dosiahol. Vystrihni všetky tie negatívne rozhovory sám so sebou a netráp sa tým, čo si ostatní myslia, pretože deň, kedy si uveríš, ťa nič nezastaví v dosahovaní úspechu.

Sústreď sa na to, čo dokážeš kontrolovať

Niekedy, keď tvoja myseľ pracuje a necháva ťa vystresovaného, zhlboka sa nadýchni, prestaň myslieť a odstráň všetky tie negatívne myšlienky. Neproduktívne a zbytočné myšlienky nerobia nič iné, len pôsobia ako odstrašujúce prostriedky, nechávajúc ťa rozrušeného. V takýchto časoch sa sústreď len na veci, ktoré máš pod kontrolou a zabudni na zvyšok. Musíš prijať skutočnosť, že existujú veci, ktoré sú mimo tvojej kontroly.

Prestaň sa porovnávať s inými

Hovoriť o „neproduktívnom“, porovnávať sa s ostatnými, je ďalšou neproduktívnou myšlienkovou štruktúrou, ktorá nikdy nikomu nepomohla. V čase sociálnych médií je určite ťažké neporovnávať svoj život so životom iných.  Zakaždým, keď urobíš negatívne porovnanie a budeš sa cítiť hrozne, vedome sa zastav. Cesta každého je iná a život nie sú preteky. Porovnaj sa so sebou a pracuj na dosiahnutí pokroku. To je všetko na čom záleží.

Prestaň sa vyhovárať

“Začnem zajtra cvičiť.”
“Som na to príliš starý.” 
“Čakám na ten správny čas.” 

Koľkokrát si sa vyhováral? Tieto výhovorky ťa len držia od dosahovania výsledkov. Takže sa prestaň vyhovárať, prekonaj svoje obavy a konaj podľa plánu. To je jediný spôsob ako dosiahneš pokrok.

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár