Ako si udržať motiváciu

Zvykneme si myslieť, že to, čo chceme dosiahnuť závisí od našich schopností. Dôležité je však zostať motivovaný po celý čas, no kritické momenty zvyknú našu motiváciu ovplyvniť. Čo ti teda bráni byť motivovaný a dosiahnuť viac? Je tvoja cesta náročná? Aby si mohol nájsť novú energiu a zostať motivovaný po celý čas, prečítaj si týchto 8 vecí, ktoré robia úspešní ľudia.

 

1. Vytvárajú veľké PREČO

Ak by si jedného dňa prišiel do práce a tvoj šéf by ti povedal, že do 15:00 máš spraviť prezentáciu, bez toho, aby ti dal nejaký dôvod ju spraviť, spravil by si ju? A čo keby ti povedal, že tú prezentáciu máš spraviť pre klienta, ktorý by dokázal nesmierne zdvihnúť predaj vašich výrobkov či služieb? Zmenilo by to tvoj pohľad na prácu?

Takto by to malo byť aj v živote. Namiesto vytvorenia si zoznamu úloh, si vytvor veľký dôvod, prečo to musíš spraviť a aký je tvoj konečný cieľ.

 

2. Sústredia sa na veľký obraz

Väčšina z nás stráca zameranie na “veľké obrazy”, pretože v práci sa deje stále to isté a je tam nuda. Neskôr, keď budeš sedieť so svojimi kolegami v nejakom bare, budeš dostávať komentáre typu: “Pozrite sa na mňa, stáva sa zo mňa chodiaca mŕtvola.” Vtedy sa začneš pýtať seba samého, či sa oplatí bojovať za ciele, ktoré máš. A ver mi, určite to za to stojí!

 

3. Zapisujú si myšlienky

Ako zostať motivovaný, aby si dosiahol viac? Úspešní ľudia to robia pomocou zapísania si svojich myšlienok. Prečo? Pretože chápu, že myšlienky nezostávajú v hlave dlho a nikdy nevieš, či nejaký tvoj nápad, ktorý máš zapísaný v notebooku, by nemohol byť ďalšou veľkou vecou.

 

4. Partner ich podporuje

Posledná vec, ktorú potrebuješ k tomu, aby si stratil motiváciu, je partner, ktorý ťa nepodporuje. Ak si si nevšimol, mnoho úspešných ľudí chváli svojich partnerov a pozri sa, kde sú dnes. Ak máš partnera, ktorý ťa nepodporuje, porozprávaj sa s ním/ňou, prečo sa mu/jej nepáčia veci, ktoré robíš.

 

5. Striedajú veci, ktoré ich motivujú

Som si istá, že v určitom okamihu nášho života, sme boli motivovaní nejakým videom na YouTube. No pozerať to isté video znova a znova, začne strácať svoj vplyv. Namiesto toho skús striedať veci, ktoré ťa motivujú. Napríklad ako kniha alebo rozhovor s učiteľmi. Nájdi si rôzne motivačné materiály, aby si zostal motivovaný v každej situácií.

 

6. Veľa čítajú

Úspešní ľudia čítajú kdekoľvek môžu, aby boli stále motivovaní. V knihách nájdeš motiváciu na nové myšlienky alebo podporu pre tie myšlienky, ktoré už poznáš. Bill Gates stále číta jednu knihu týždenne, pretože to vytvára novú motiváciu.

 

7. Majú veľa zábavy

Ak zábava nie je súčasťou plánu, potom budeš strácať svoje ciele oveľa jednoduchšie. Brať všetko príliš vážne je istým receptom na neúspech. Áno, narazíš na ťažké úlohy, ale prečo to neskombinovať s trochou zábavy? Pridaj do svojho plánu aj zábavu a môžeš svoju motiváciu nastaviť na vysokú úroveň.

 

8. Vstávajú naozaj skoro

Ak ráno vstaneš skôr, budeš mať dostatok času naplánovať si svoj deň ešte predtým, ako pôjdeš do práce. Richard Branson, generálny riaditeľ Virgin Group, vstáva o 5:30, ide si zabehať a pred odchodom do práce sa naraňajkuje.

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár