Ako dosiahnuť svoje ciele?

Každým dňom sa k svojmu cieľu priblížiš alebo sa od toho cieľa vzdiališ. Ak urobíš konkrétny krok, môžeš si byť istý, že smeruješ k svojmu cieľu. Ak neurobíš nič, od svojho cieľa sa rozhodneš vzďaľuješ. Ak stále stojíš na tom istom mieste, strácaš motiváciu a úroveň zotrvačnosti tvojej súčasnej pozície sa zvyšuje. Vďaka týmto postupom zabezpečíš, že každý deň dosiahneš pokrok pri dosahovaní svojich cieľov. 

Získaj jasnú predstavu o tom, čo chceš dosiahnuť

Nemôžeš sa pohybovať smerom k cieľu, ak nemáš jasnú predstavu o tom, aký je daný cieľ. Predstava musí byť špecifická. Nemôžeš len povedať, že chceš “lepšiu prácu”, skôr si musíš vytvoriť jasnú predstavu o tom aká bude táto práca a prečo bude lepšia. Nestačí mať len cieľ. Musíš mať jasnú predstavu o tom, čo budeš robiť a ako to zmení tvoj život.

Stráv čas vizualizáciou svojho úspechu

Súčasťou získania jasnej predstavy o tvojom cieli je aj často využívať čas na vizualizáciu toho, ako dosiahneš svoj cieľ. Získaj čo najviac detailov, dokonca si nájdi čas aj na to, aby si podrobne napísal svoje ciele. Ak sa niekde nachádzaš nedobrovoľne, choď niekde, kde je ticho a využi čas na to, aby si si predstavil úspech vo svojej mysli.

Spoj obrovskú radosť s dosiahnutím svojho cieľa

Tretím krokom je spojiť obrovské potešenie, ktoré nastane, keď dosiahneš svoje ciele. Zváž ako sa budeš cítiť, keď uspeješ. Aké to bude? Koľko radosti budeš mať? Ako to osláviš? Sprav úroveň radosti čo najhlbšie a najrealistickejšie. Čím viac pôžitku spájaš s dosiahnutím svojho cieľa, tým ľahšie sa dostaneš zo svojej zóny pohodlia a urobíš potrebné kroky na dosiahnutie tohto cieľa.

Spoj intenzívnu bolesť s myšlienkou zlyhania

Ďalším motivátorom, ktorý ťa povzbudí k cieľu, je bolesť, ktorá je spájaná s nedosiahnutím cieľa. Aké sú bolesti spojené s nedosiahnutím tvojich cieľov? Čo nebudeš mať? Ako to okolo teba bude vyzerať? Ako sa budeš cítiť?  Použi tieto bolesti, aby si sa dostal k pokroku. Pamätaj si, že tieto bolesti nie sú nevyhnutné. Vieš, že môžeš dosiahnuť svoje ciele.

Zameraj sa na to, aby si každý deň urobil niečo dôležité na dosiahnutie svojich cieľov

Každý deň, ktorý prechádza bez nejakej akcie k tvojmu cieľu, ťa dostane do tvojej súčasnej situácie. Aby si dosiahol svoj cieľ, každý deň musíš niečo urobiť. Začni identifikáciou dôležitých činností, ktoré je potrebné urobiť, aby si dosiahol svoj cieľ. Každý cieľ je možné rozdeliť na niekoľko krokov a tie kroky možno ďalej rozdeliť na činnosti potrebné na dosiahnutie týchto cieľov. Každý deň je potrebné niečo robiť. To znamená, že dokonca aj v dňoch, keď si zaneprázdnený inými vecami, unavení, alebo keď sa niečo nečakane stane, musíš nájsť nejaký spôsob ako urobiť niečo, čo ti pomôže posunúť sa dopredu.

Udržuj svoj cieľ v popredí tvojej mysle

Nielenže potrebuješ mať jasnú predstavu o tom, čo by si chcel dosiahnuť vo svojom ciele, ale musíš mať tento vpredu vo svojej mysli. Existuje veľa spôsobov ako si pripomenúť cieľ. Jednou myšlienkou je vytvorenie storyboardu s fotkami o tom, čo chceš dosiahnuť. Ak chceš nastaviť pripomienky, môžeš použiť kalendár v mobile. Pripomínam, aby si sa zameral na cieľ, ktorý chceš dosiahnuť.

 

 

 

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár