Ako dosahovať ciele aj bez peňazí?

Svet sa už nejakú dobu točí okolo peňazí. Vďaka nim máme určitý vplyv, moc či spoločenské postavenie. Toto si uvedomujú aj tí, ktorí peniaze považujú za zdroj zla a násilia. Či sa nám to páči alebo nie, peniaze nám do značnej miery vedia pomôcť pri dosahovaní našich cieľov. Môže ísť o vlastnú firmu, ponúkanie svojich služieb zákazníkom, vydanie knihy či začatie speváckej kariéry. Možností je nespočetné množstvo. Ty však vieš, že v živote to chodí trochu inak. Nie každý má možnosť realizovať svoje sny pomocou peňazí. To však neznamená, že sa musíš zmieriť s neúspechom. Je tu ešte jedna možnosť.

Alternatíva peňazí

Presne tak, aj kontakty na správnych ľudí ťa vedia posunúť bližšie k tvojim cieľom. Môže ísť o dobrého kamaráta, profesora, rodinné príslušníka či tvojho vlastného mentora. Odpovede na tvoje otázky vždy hľadaj u ľudí, ktorí si už niečím prešli a majú reálne výsledky. Vyhľadávaj však ľudí, ktorí sa zameriavajú v tom istom odvetví ako ty. Tí najúspešnejší vo svojej oblasti nebudú mať problém sa s tebou stretnúť, poradiť ti a správne ťa nasmerovať.

Ale…

Túto vec si však zapamätaj – nikdy sa nesnaž byť s niekým dobre vychádzať z čírej vypočítavosti. Pokiaľ sa mieniš stretávať s úspešnými ľuďmi len za účelom vlastného obohatenia, ďalej ani nemusíš čítať. Zabudni na pretvárky, silené priateľstvá a plytké konverzácie. Takto to nefunguje. S úspešnými sa stretávaš, pretože si chceš vypočuť rady, typy a názory od skúsených osôb vo svojej oblasti. Všetko rob vo svoj prospech, ale nauč sa hrať férovú hru.

Win-Win

O čo tu ide? Stratégia dvojitého víťazstva sa používa v situáciách, kedy je na 100% isté, že z toho budú mať všetci osoh. Vo väčšine prípadov ide o vzájomnú podporu, recenzie alebo propagáciu jednej aj druhej strany. Táto stratégia je výnimočná v tom, že nemôžeš nič stratiť, iba získať. Využívaj ju však len s ľuďmi, ktorí ťa vedia posunúť hore a naopak ty si ich vážiš natoľko, že nemáš problém ich verejne podporiť.

Lukáš
Moje meno je Lukáš. Prostredníctvom mojich článkov chcem ukázať mladým ľuďom, že nech začínajú kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek, úspech je možné dosiahnuť. Toto je môj cieľ, toto je cieľ MYSLI INAK.
Vo voľnom čase rád fotím, zabávam sa v dobrej spoločnosti, cestujem. Okrem toho si chodím rekreačne zabehať.

Pridaj komentár