7 zaujímavých miest, ktoré môžeš v Prahe navštíviť

Minulý týždeň sme s našou spoluzakladateľkou Nikou strávili v Prahe. Opäť sme sa presvedčili o tom, že toto mesto má stále čo ponúknuť. Viacerí z vás nám písali, že v Prahe ešte nikdy neboli. Ak nezvykneš cestovať, no rád by si si skúsil chuť veľkomesta, Praha je ideálne riešenie. Cesta netrvá dlho a nepotrebujete ani žiadne špeciálne jazykové znalosti. Keďže do Prahy jazdíme pomerne často, snažili sme sa tentokrát navštíviť miesta, ktoré nie sú vždy povinnou zastávkou každého turistu. Poďme sa pozrieť na 7 miest, ktoré nás pri tejto návšteve najviac zaujali.

Apple Museum

Niekedy začiatkom decembra 2015 v Prahe otvorili jedinečné Apple museum. Ide o najväčšiu súkromnú zbierku Apple produktov na svete. Museum je jedinečné nie je len svojim minimalistickým avšak moderným vzhľadom, v historickej budove neďaleko Karlovho mostu, je jedinečné svojou atmosférou, ktorá dokonale vystihuje filozofiu Apple. Expozícia vás prevedie nie len zariadeniami, ktoré zmenili technologický svet, z dielne Apple. Nájdete tu aj osobné veci Stevea Jobsa, ako napríklad jeho motorku, no aj prototyp prvého iPhonu, Jobsov iPad, či najväčšie prepadáky, aké Apple vypustil na svetlo sveta. Určite stojí za návštevu.

Cena pre študentov: 8 €

Palladium

Praha je raj pre všetky nákupné maniačky. Zároveň je preplnená rôznymi obchodmi, či nákupnými centrami. Jedno z najzaujímavejších nákupných centier v Prahe je práve Palladium. Palladium sa nachádza neďaleko Prašnej brány a v pohode tu trafíte aj pešo z Václaváku. 😉 Do nákupného centra jazdí priamo aj metro, konkrétne linka B – stanica Náměstí republiky. Samotné Palladium je zaujímavé práve miestom, kde sa nachádza. Na tomto pozemku sa v minulosti nachádzali historické kasárne. Určite stojí za návštevu.

TIP: Ak sledujete Youtube, hneď oproti sa nachádza podnik youtubera Jirku Krále. Kávu tam majú celkom dobrú a ceny veľmi priateľské. Zahliadli sme tam aj Jirku. Viac v samostatnom článku.

Pizza Nuvoa

Neďaleko Palladia sa nachádza aj jedna z najlepších pražských reštaurácií – Pizza Nuvoa. Meníčko za 3,50 € tu ale ozaj nečakajte. Priplatíte si za kvalitu, prvotriedne suroviny, no výsledok stojí ozaj za to a určite sem ešte prídeme! Počas našej návštevy sme reštauráciu navštívili hneď dvakrát a jediná vec, ktorú ľutujem, že som nevyskúšal ich degustáciu. Vy ju určite vyskúšajte, stojí za to!

Aj táto návšteva si zaslúži počas týždňa samostatný článok.

Pražské náplavky

Pražské náplavky sú úžasné miesta, ktoré sa počas dňa môžete využiť na nákup čerstvých potravín a večer na poriadnu párty či posedenie s partiou. Taktiež si viem predstaviť zobrať knihu, batoh, lístok na metro a ísť sem len tak stráviť príjemný čas s dobrou knihou. Aj toto miesto určite stojí za návštevu.

Vltava

Vltava je rieka priamo v centre Prahy, v blízkostí všetkých známych pamiatok. Super je pozrieť sa na tieto pamiatky priamo z Vltavy. V okolí rieky ponúka viacero predajcov vyhliadkové plavby po Vltave. Skúsili sme ich aj my a stálo to za to. Poriadne nás opálilo a pozreli sme sa na to, čo sme už viackrát navštívili z inej perspektívy. Tak možno nabudúce vyhliadkový let. 😀

Cena: 250 Kč – dospelý, 200 Kč – študent

Zaujímavé miesta neďaleko Pražského hradu

Pri pražskom hrade ma tento rok pomerne prekvapili bezpečnostné prehliadky, ktoré tu nikdy neboli. Pražský hrad, katedrála sv. Víta a iné nie sú jediné miesto, ktoré tu svojí za návštevu. Neďaleko Pražského hradu nájdete rozhliadňu Petřín, záhrady Kinských, zrkadlové bludisko, či aj hvezdáreň.

Vyšehrad

Tu sme sa žiaľ tento rok spoločne nedostali, no napriek tomu patrí výhľad z Vyšehradu k tým najkrajším výhľadom na Prahu. Pozriete si Prahu z inej perspektívy. Okrem toho je tu veľmi príjemné prostredie vďaka parkom, zeleni a aj historickým pamiatkam. Na prechádzku a odpočinok ako stvorené!

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár