6 znakov, že je načase zmeniť svoj život

Je čas na nejaké zmeny v tvojom živote? Tak ich vykonaj! Život je príliš krátky na to, aby si ho nežil naplno.

Tu sú niektoré signály, že je načase zmeniť svoj život.

 

1. Každý týždeň sa nevieš dočkať piatku

“Nečakaj na piatok, na leto, na osobu, ktorá sa do teba zamiluje, na život. Šťastie si ťa nájde, ak prestaneš naňho čakať a vyťažíš všetko z momentu, v ktorom sa práve nachádzaš.”

Piatky sú zábavné, ale pri snahe nájsť to, čo chcem robiť, som zistila, že každý deň môže byť zábava. Ak si nechávaš všetku svoju zábavu len na víkendy, je skutočne čas popremýšľať o svojom životnom štýle a zvážiť niektoré zmeny v tvojom živote. Necháp ma zle, je skvelé mať plány na víkendy, na ktoré sa tešíš, ale nie je skvelé mať to nadšenie z piatku každý deň v týždni? Trvá to a vyžaduje si to veľa seba-objavovania a práce, ale je naozaj možné žiť život s láskou – a to aj v pondelok.

1

2. Žiješ pre dovolenky

Dovolenky sú skvelé, ale lepšie je budovať si  život, od ktorého si nemusíš brať dovolenku. Ako Seth Godin povedal, “Namiesto toho, aby si rozmýšľal nad svojou budúcou dovolenkou, je lepšie si nastaviť život tak, aby si z neho nemusel unikať.” Dovolenky sú vzrušujúce a zábavne, ale ešte lepšie je budovať si život, kde máš potenciál robiť to, čo ťa baví každý deň v roku, nie len počas dovolenky.

1

3. Ak zatavíš a premýšľaš o tom, nesústredíš svoj život na svoje priority

Napíš si 3 priority. Potom napíš 3 veci, na ktoré najviac sústredíš svoj život. Tráviš čas žitím svojich priorít? Dôsledne tráv čas robením toho, čo je pre teba v živote najdôležitejšie. Je to jedným z kľúčov k pocitu naplnenia v živote. Ak nezameriavaš svoj čas na to, čo je pre teba v živote dôležité, je na čase, aby si to napravil!

1

4. Nemáš predstavy, čo ťa robí šťastným a nemáš v živote miesto, aby si to objavil

Ak si vo svojom živote nenašiel vášeň, nečakaj, že ju nájdeš, ak budeš robiť to isté znova a znova každý rok. Na to, aby si zistil, čo ťa robí v živote šťastným, musíš si vytvoriť priestor, aby si to zistil. Sprav si čas na to, aby si zistil kým si, aké sú tvoje silné stránky a aké sú tvoje záujmy. Experimentuj s učením sa nových vecí, tráv čas s inšpiratívnymi ľuďmi a sústreď svoju energiu na pozitívne veci.

1

5. Často žiarliš

Ak často na niekoho žiarliš, existujú tri spôsoby ako to zmeniť:

  • Sústreď sa na svoju cestu, nie na cestu niekoho iného. Niekedy si musíš dať pauzu od sociálnych médií.
  • Nechaj sa inšpirovať od osoby, na ktorú žiarliš a pracuj na podobnom cieli vo svojom živote.
  • Rozhodni sa, či ten človek nemá niečo, čo by si mohol mať aj ty. Takže jej alebo jemu fandí naďalej, ale nikdy nežiarli.

Ak cítiš pocit žiarlivosti, zváž prečo chceš to, čo má tá dotyčná osoba a aké sú dôvody tvojej motivácie. Ži život podľa svojich podmienok, zameraj sa na svoje priority a vášne, a budeš omnoho viac naplnený ako niekto iný.

6. Nepamätáš si, kedy si poslednýkrát vystúpil z komfortnej zóny

Podľa Neale Donald Walsch – “Život začína na konci tvojho pohodlia.” Tvoj život môže byť ešte lepším, len treba vyjsť z úkrytu. Ako hovoril Cory Monteith, “Život je príliš krátky na to, aby si ho bral vážne.” Preto netráv roky niečim, čo pre teba nemá zmysel. Ak sa rozhodneš, že si pripravený zmeniť svoj život, odporúčam ti začať s malými krokmi smerom k životu, aký chceš žiť. Choď stále vpred!

1

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár