5 tipov, ako zvýšiť svoj vplyv! #XSWarriors

Krásny deň! Dnes sme si pre teba v exkluzívnej spolupráci s XS Warriors pripravili špeciálny pondelkový Insta blog, ktorého pokračovanie nájdeš vždy v pondelok na našom webe. Dnes sa budeme rozprávať o našom vplyve. Vplyv by sme mohli definovať ako schopnosť dosiahnuť niečo na základe našej osobnosti, na základe toho, akí sme, akými sme sa stali. Čím je tvoj vplyv väčší, tým viac ľudí vie o tom, čo robíš. To ti môže priniesť viac potenciálnych zákazníkov, množstvo nových príležitostí, no zároveň možnosť zdieľať správne myšlienky a hodnoty so svetom. Poďme sa pozrieť na 5 tipov, ako tento svoj vplyv zvýšiť.

1.Buduj svoje sociálne siete

Niektorými milované, niektorými nenávidené. Avšak jednoducho povedané, sociálne siete sú v súčasnosti nástrojom, kde si viete veľmi rýchlo získať vplyv. Dajte vo svojom živote priestor budovaniu svojich sociálnych sietí. Buďte úprimní, ale nezdieľajte všetko. Venujte pozornosť ich vzhľadu, aktivite, príspevkom, načasovaniu, štatistikám a nezabúdajte počúvať svoje publikum. Práve to bude šíriť váš vplyv správnym smerom.

2.Hovor pravdu

Tú nechce počuť každý. Ak povieš nahlas to, čo si každý myslí, ale nemá odvahu o tom hovoriť, ľahko sa to bude šíriť. Práve tie najúprimnejšie príspevky, sú tie s najväčším dosahom. Ľudia, minimálne na podvedomej úrovni, vedia oceniť úprimnosť. Preto hovor pravdu, aj keď ju nikto nechce počuť. Ak úprimne a pravdivo budeš komunikovať s klientom, s business partnerom, ale aj s akýmkoľvek človekom, práve úprimnosť a pravda budú tvojou vizitkou. A ver mi, takáto vizitka niečo znamená.

3.Pozerajte ľuďom priamo do očí

Máme tendenciu odvracať svoju pozornosť. Od čohokoľvek. Máme v sebe nejako zafixované, že ak robíme jednu vec, automaticky myslíme na milión ďalších, ktoré prídu na rad neskôr. Snažme sa venovať pozornosť tomu, že sa sústredíme na jednu vec. A pozerajme sa vždy priamo na ľudí, s ktorými komunikujeme. Prenikavý pohľad im dá pocit, že sú pre nás naozaj dôležitý. A pevný stisk ruky tento pocit a silu vašej osobnosti ešte umocní.

4.Nerob automaticky to, čo sa od teba očakáva

Snaž sa robiť veci inak. Ak komunikuješ napríklad s klientom, sprav niečo naviac. Ľudia majú radi, ak dostanú niečo, čo neočakávajú. Tiež vás poteší, ak v servise okrem požadovanej opravy, vám dolejú aj vodu do ostrekovačov? Práve takéto maličkosti pomáhajú k udržaniu dobrého mena a zväčšenia vášho vplyvu. Preto nikdy nerob len to, čo ľudia čakajú. Vždy pridaj niečo naviac.

5.Uznaj svoju vlastnú chybu

Každý sa pomýli. Sme len ľudia. Preto ak vás niekto napadne s tým, že ste spravili omyl, povedzte mu, koľko omylov sa vám už podarilo spraviť. Ospravedlňte sa, uznajte, že každý sa sem tam pomýli. Správny človek vždy ocení, ak si niekto vie priznať vlastnú chybu. A navyše, to, ak ju niekto dokáže priznať, hovorí aj o veľkosti danej osobnosti a rozhodne táto skutočnosť zvýši aj jej vplyv.

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár