5 rád, vďaka ktorým tvoje sebavedomie porastie! #XSWarriors

Krásny deň! V otázkach na našom Instagrame, či v directe, sa pravidelne pýtate na to, čo robiť so svojim sebavedomím a ako ho zvýšiť. Čo to vlastne sebavedomie je a ako mu môžeme pomôcť? Sebavedomie je stav byť si vedomý svojich slabých aj silných stránok, pracovať na nich a robiť zo seba najlepšiu verziu seba samého. Poďme sa pozrieť na 5 trikov, vďaka ktorým tvoje sebavedomie začne tak rásť, že to budeš stíhať vnímať!

1.Začni konečne cvičiť!

Och ten šport. Večne omieľaná téma. Uvedomme si jednu zásadnú vec. Nikto nikdy nebude so sebou na 120% spokojný. Uvedom si, že si presne taký, aký máš byť. Si jeden jediný originál. No, môžeš tomu trošku pomôcť. Minimálne svojej postave. Uvidíš, začni cvičiť, správne papaj, zotrvaj pri tom a sebavedomie ti bude tak rásť, že dovi. Čím lepšie začneš vyzerať, čím hlbšiu disciplínu si vybuduješ, tým viac si budeš veriť a zaručene to ovplyvní tvoj život vo všetkých oblastiach.

2.Teraz je čas na zmenu!

Koľkokrát si sa už chcela prefarbiť? Neuvažoval si už miliónkrát o tom, že si necháš narásť bradu? Nechcel si si konečne prerobiť svoju izbu? Neuvažovala si nad sťahovaním? Nechceš začať nosiť nový štýl oblečenia? Kedy ak nie teraz? Kde ak nie tu? Teraz je najvyšší čas niečo zásadné vo svojom živote alebo na sebe zmeniť!

3.Skús robiť niečo, čoho si sa dlho bál

Ja viem, že veľa vecí vyžaduje poriadnu dávku odvahy. Nie všetko ide tak jednoducho, ako by sme si priali aby šlo. No uvedom si, že to, čo ide jednoducho, väčšinou nestojí za to. Možno teraz by bolo celkom fajn prekonať svoj strach a pustiť sa do niečoho, čo si dlho plánoval. Naber odvahu a prihlás sa konečne na ten vodičák. Zobuď sa ráno a prihlás sa na ten tenis. Nikdy si necestoval? Tak utekaj si kúpiť tú letenku. Skús to.

4.Prezentuj sa ako osobnosť

Neskrývaj sa za ofinu, ukáž sa. Nemysli si, že práve ty máš ten najhorší hlas na svete. Ukáž svetu konečne kto si! Hrdo zdieľaj svoje myšlienky, sprav živé vysielanie na sociálnej sieti, podeľ sa so svojimi priateľmi s tým, čo sa ti páči. Neboj sa zdieľať svoje myšlienkové pochody so svetom. Ukáž kto si. A ver mi, nikto na svete ťa nevidí rovnako, ako vidíš sám seba!

5.Investuj do niečoho, čo ti spraví radosť a posunie ťa!

Už dlho si chcel ten nový iPhone? Koľkokrát si už vo výklade pozerala na tie šaty? Nebolo by fajn investovať do lepšej techniky na fotenie? Kúp si konečne tú doménu a založ blog. Nebavme sa o nejakom narcizme. Mal niekedy niekto zlý pocit z nakupovania? Myslím, že nie. Preto si sprav radosť. Dopraj sám sebe. Užívaj si. Šťastnému človeku rastie sebavedomie oveľa rýchlejšie!

Dávid
Volám sa Dávid, mám 21 rokov a rozhodol som sa, že zavesím vysokú školu na klinec a začnem naplno pracovať, a následovať svoje sny. 🙂 Venujem sa písaniu, marketingu, biznisu, foteniu a grafike. Som zakladateľom projektu MYSLI INAK.

Pridaj komentár