5 minútový zvyk, ktorý môže zmeniť tvoj život

V dnešnom svete je ľahké odbočiť z cesty, kde sú veci alebo ľudia, na ktorých nám skutočne záleží. Každý deň sme bombardovaní šialenstvom z každého smeru. Byť schopný udržať toto šialenstvo pod kontrolou a zamerať svoj čas na to, čo je dôležité, značne ovplyvní tvoj život.  Keď príde na to byť produktívny s časom a zamerať svoje dni na to, na čom ti naozaj záleží, existuje jeden 5 minútový zvyk. Je to veľmi jednoduché: Musíš povedať svojmu času, kam ísť.

Vezmi zo svojho času každý deň 5 minút na zapísanie si vecí do rozvrhu. Takto zostaneš na ceste k svojim cieľom, znížiš čas strávený nedôležitými aktivitami a pomôže ti to uistiť sa, že tráviš svoje dni robením toho, čo je pre teba najdôležitejšie.

1. Sprav si čas na to, čo naozaj miluješ

Každý deň si sprav čas na niečo, čo naozaj miluješ a baví ťa to, aj keď to zaberie len 5 minút na prípravu. Ak budeš mať každý deň čas na vecí, ktoré ťa rozveselia, tvoj život sa zmení a rovnako sa zmení aj život ľudí okolo teba.

2. Uisti sa, že žiješ svoje hlavné priority

Napísať si rozvrh dňa, ti naozaj pomôže zostať sústredeným na to, čo je naozaj dôležité v tvojom živote. Tak ako píšeš svoj rozvrh, uisti sa, že tráviš čas na svojich hlavných prioritách. Ak zistíš, že mesiac za mesiacom zanedbávaš to, čo je naozaj dôležité a vypĺňaš svoj rozvrh zbytočnými vecami, potom je to správny čas na to, aby si prehodnotil sám seba.

1

3. Podobné úlohy

Keď si napíšeš svoj rozvrh, zváž úlohy, ktoré sú podobné alebo si vyžadujú, aby si bol na rovnakom mieste. To ti pomôže znížiť čas strávený prechodom z jednej činnosti na druhú, čo pomôže zvýšiť tvoju produktivitu. Premýšľaj o svojich každodenných úlohách.

4. Termíny

Termíny majú veľkú moc, pretože nám môžu pomôcť výrazne zlepšiť naše úsilie. Zapisuj do svojho rozvrhu aj dátumy a čas k určitým udalostiam. Ak máš pocit, že daná úloha musí byť dokončená v určitom čase, pomôže ti to vyhnúť sa zbytočnému otáľaniu.

1

5. Malý krok smerom k veľkému cieľu

Aby si sa držal na ceste za svojim cieľom, je potrebné, aby si každý deň vykonával aj malé krôčiky dopredu. Zapíš si do svojho rozvrhu aj malé “akčné” krôčiky, ktoré ti umožnia byť bližšie k tvojim snom.

Dúfam, že ti tieto stratégie času pomôžu. Napísať si každodenný rozvrh je veľmi jednoduché cvičenie, ale taktiež ti to môže zmeniť život. Ak povieš času, ako ho chceš využiť, naozaj ti to pomôže zamerať sa v živote na to, na čom naozaj záleží. Umožní ti to žiť plnohodnotný život. Ak si vytvoríš tento zvyk písania rozvrhu, tak by som si rada prečítala v komentároch, ako ti to zmenilo život, aký je výsledok tohto návyku 🙂

 

Dostatočný spánok je mimoriadne dôležitou vecou pre produktívny deň. Budem spať 8 hodín denne – výzva na najbližší týždeň.”

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár