14 znakov, že si našiel spriazenú dušu

Duchovne povedané, hovorí sa, že ešte pred tým, než sa narodíš, ti bola určená tvoja duchovná polovica. Každá duša má dokonalú zhodu… tvoju dušu. Väčšina ľudí si myslí, že spriaznená duša je o dokonalom harmonickom spojení blaženosti, ale v skutočnosti ti má tvoja spriaznená duša pomôcť skompletizovať sa. 

Jerry McGuirewas hovorí – spriaznené duše sa navzájom dopĺňajú. Človek nie je schopný dokončiť svoju misiu v živote sám. Každý potrebuje niekoho, aby mu pomohol stať sa lepším človekom. Nie je to vždy blahodárna skúsenosť. 

Byť v čestnom, úprimnom a oddanom vzťahu s tvojou spriaznenou dušou ti pomôže stať sa lepšou verziou samého seba. Nesmiete sa navzájom fyzicky priťahovať, keď sa prvýkrát stretnete, ale existuje tajomná sila, ktorá ťa posúva dopredu a hovorí ti, že toto je pre teba ten správny. 

Takže ak si odvážny odísť zo svojho romantického zoznamu, otvor oči a srdce nečakaným možnostiam. Môžeš byť tým šťastným, ktorý nájde svoju spriaznenú dušu. 

Vieš, že si našiel spriaznenú dušu ak: 

1. Proste to vieš

Niečo v tvojom vnútri ti vraví, že on/ona je pre teba dokonalý/á. Akokeby ťa duchovná sila potláčala, aby si nechal všetko tak a len si užíval prítomnosť.

2. Už si tou cestou prešiel

Spriaznené osoby sa stretli už predtým. Možno ste sa neprepojili, ale boli ste na rovnakom mieste, v rovnakom čase. Niekto môže bývať hneď na vedľajšom sídlisku, ulici, ale nestretne sa, kým nepríde ten správny čas.

3. Vaše duše sa stretnú v správnom čase

Každá osoba musí byť pripravená na prepojenie duší. Musíš byť prirpavená stretnúť svojho spriaznenca. Možno najprv musíš prejsť vzťahom, ktorý nefunguje alebo možno nie si pripravený zbaviť sa “zoznamu perfektných osôb”. Pokiaľ ide o spriaznené duše, načasovanie je všetko.

4. Váš tichý priestor je pokojné miesto

Byť spolu ticho v jednej miesto je upokojujúce ako teplá deka v chladnej zimnej noci. Či už čítate v tej istej miestnosti alebo jazdíte autom, medzi vami je pokoj.

5. Vzájomne cítite bolesť

Poznáte sa tak dobre, že keď vojde do dverí, tak vieš, aký deň mal/a. Cítite pocity každého druhu – smútok, strach a stres. A zdieľate spolu šťastie a radosť.

6. Návzajom poznáte svoje nedostatky a ich výhody

Áno, je to pravda. Naše nedostatky majú výhody. Každý znak má pozitívnu i negatívnu stránku. Úlohou človeka je vzhľadať k lepším stránkam, aj keď to nevyzerá dobre. Každá chyba je zvyčajne prínosom. Tvrdohlaví ľudia sa dobre rozhodujú. Nadmerne organizovaní ľudia sú skvelí v tom, že včas platia účty.

7. Zdieľate rovnaké životné ciele

Obaja máte rovaké hodnoty a ciele. Môžete mať iné spôsoby, ako dosiahnuť tieto ciele, ale obaja chcete mať rovnaký výsledok.

8. Nebojíte sa rozhovoru

Rozhovory môžu byť náročné. Vyjadrenie obáv alebo pokus o rozhodnutie je nepríjemné. Spriaznené duše vedia, že ak sa spoja, spolu to dokážu.

9. Nežiarliš

Pekné dievčatá v kancelárií alebo pekní osobní tréneri nie sú hrozbou pre váš vzťah. Si si istý, že si jediný.

10. Vzájomne rešpektujete rozdiely a názory

Viete, že máte iné názory. Občas je to náročné. Toto sú časy, kedy si nútený nechať svoju polovičku, aby ťa doplnila. Stále máš svoj názor, ale namiesto toho, aby si nesúhlasil, existuje hlboká úcta k druhej osobe. Počúvaš a ctíš si rozdiely.

11. Vieš, ako sa ospravedlniť

Nie je ľahké povedať: “Je mi to ľúto.” Alebo pripúšťať si, že si urobil niečo, čo ublížilo človeku, ktorého miluješ. Spriaznené duše vedia, že ich činy alebo slová spôsobujú bolesť. Dokážu sa ľahko ospravedlniť za škody, ktoré spôsobili.

12. Znova by ste sa vzali

Vieš, že je to ten jediný. Dokonca aj v ťažkých časoch by si si opäť zvolila svojho partnera. Cítiš pocit hrdosti.

13. Navzájom sa doplňujete

Áno, je mi to ľúto, ale je pravda, že tvoj partner či partnerka zaplňuje tvoje medzery. Nikto nie je dokonalý. Všetci máme svoje silné a slabé stránky. Spriaznené duše sa navzáom dopĺňajú. Jedna osoba môže byť extrovertná, zatiaľ čo iná osoba môže byť introvertná. Jeden môže byť spločenský, druhý by zas ostal doma. Spriaznené duše sú protiklady, ktoré sa k sebe priťahujú.

14. Byť v náručí toho druhého zmýva z teba všetok stres, obavy a úzkosť

Neexistuje miesto, kde by si na konci dňa bol radšej, než v náručí toho druhého. Ak si mal zlý deň, problémy so šéfom alebo si nestihol vlak, keď sa stretnete, všetko je preč. Tvoje srdce je teplé a cítiš vnútorný pokoj. Slová nie sú vôbec potrebné. Všetko, čo existuje, je tiché a úprimné spojenie dvoch duší. Dve duše, ktoré by mali byť spolu večne.

 

Nikola
Volám sa Nikola a na projekte MYSLI INAK mám na starosti spravovanie sociálnych sietí, hľadanie citátov a taktiež som spoluzakladateľkou projektu. Milujem cestovanie, filmy, seriály, rada počúvam hudbu a zbožňujem anglický jazyk.

Pridaj komentár