Skvelé motivačné filmy, ktoré by si mal vidieť #1

Filmy sú jedným z nástrojov, ktoré ja osobne používam na inšpiráciu a dokážu aj poriadne motivovať. Čo sa týka filmov, som veľmi vyberavý a vždy niekoľko minút čítam recenzie alebo pozerám trailery, než si ten film pustím. Chcem od filmu niečo, čo môžem ľahko aplikovať do svojho života. Niekedy je to slovo. Niekedy je to fráza. A niekedy je to príklad outsidera vo filme, ktorý sa cez rôzne prekážky rúti za svojim snom.

Filmy ktoré som si vybral, sú viac než čistou zábavou. Ak budete mať čas, tak by ste si tieto filmy mali určite pozrieť. Môžete sa inšpirovať a motivovať prostredníctvom týchto príbehov. Nebudem tu zostavovať poradie filmov, pretože pre mňa sú všetky dobré a inšpirujúce. To posúďte sami. 🙂

Šťastie na dosah (2006)

Pravdivý príbeh otca Christophera Gardnera, ktorého stvárňuje Will Smith. Ocitol sa na ulici a zažil ťažké chvíle, no pomaly dosiahol svoj cieľ a stal sa úspešným maklérom a neskôr milionárom. Mimoriadne motivačný kúsok !

„Nedovoľ, aby ti niekto hovoril, že niečo nedokážeš, dokonca ani ja. Rozumieš?! Ak máš sen, musíš ho ochraňovať. Ľudia niečo nevedia spraviť sami, a tak ti budú rozprávať, že to nedokážeš tiež. Ak niečo chceš, choď a vezmi si to. Bodka.“

Sociálna sieť (2010)

Založené na rozprávaní Marka Zuckenberga, o jeho sociálnej sieti Facebook. Taktiež zostáva na pomyselnom vrchole rebríčka inšpiračných filmov, pretože vám presne ukáže, ako sa dá dosiahnuť skutočný úspech. Ide o výborný film, kde môžete vidieť, ako spraviť z nápadu realitu.

Čistá duša (2001)

Biografia Johna Forbeasa, ktorý bol ocenený matematik. Bohužiaľ bojoval so schizofréniou. Z tohoto filmu si môžeme zobrať príklad, že sa vždy oplatí byť vytrvalý a nevzdávať sa! Taktiež je to trošku love story.

Milionár z chatrče (2008)

Jamal Malik je len jednu otázka od výhry milióna dolárov. Keď sa show skončí a nastane prestávka, tak ho polícia zatkne pre podozrenie z podvodu. Ako by dieťa ulice mohlo vedieť odpovedať na kvantum otázok, ktoré nie sú veľmi jednoduché? Poznanie je moc a sila. Veľmi pekný príbeh chlapca, ktorý vo filme postupne ukazuje svoje momenty zo života, ktoré zároveň súvisia s tým, ako vedel odpovedať na dané otázky.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jeden z najvýnimočnejších a najlepších filmov, ktoré kedy Hollywood vyprodukoval. Zhodneme sa na tom viacerí, keďže v žiadnom filme nie je toľko príbehov, ako v tomto jedinom. Toľko náhod a najvýznamnejších udalostí posledných desaťročí amerických dejín prežitých jediným človekom, ktorý si sám ani neuvedomuje svoje obrovské šťastie a výnimočnosť.

“Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a pak zase může jít dál.”

Aký je tvoj obľúbený motivačný film? Napíš nám do komentára! 🙂

 

Samuel Vaščák
Moje meno je Samuel Vaščák a momentálne študujem informatiku na Mendelovej univerzite v Brne. V čase písania tohoto textu mám 19 rokov. Rád sa venujem fotografovaniu a grafike, taktiež veľmi rád cestujem.
Je mi cťou, môcť sa s Vami stretnúť v tomto virtuálnom priestore.

Pridaj komentár